Preview: Southampton vs. Chelsea

Fanoušci Chelsea vyhlíží zápas se Southamptonem jako naprostou spásu. Tenhle sobotní ligový duel je jim však víceméně ukradený. Týden po takřka zbytečném klání v boji o páté a šesté místo čeká stejné soupeře i vzájemné semifinále FA Cupu, kde teprve půjde o hodně. Tedy z hlediska Blues. Saints by totiž dost možná brali radši vypadnutí z poháru a tři body do tabulky Premier League…

Pozice obou celků je totiž dost odlišná. Nejde sice o klasické protipóly, ale spíš o motivaci. Chelsea takřka jistě zůstane na pozicích, ze kterých se budou na Ligu mistrů dívat jen v televizi, nicméně zaručí účast v Evropské lize. Bitva s Arsenalem o pátou příčku tak bude spíš o tom, který z londýnských ztrápených táborů se tomu druhému bude moct víc smát.

Chelsea ztratila reálnou šanci na top čtyřku v posledních dvou týdnech, kdy doma z šesti možných udělala pouhopouhý bod. Antonio Conte tak sice na fotkách s fanoušky hází úsměvy – uvnitř ale, co se fotbalu týče, dozajista trpí. Minulý týden Blues remizovali s West Hamem 1:1, přestože šancí měli na dva zápasy…

Naopak Southampton čeká obrovský závěr sezóny. Nepříjemně obrovský. V takhle mizerné pozici jižanský celek nebyl od postupu mezi elitu, na záchranu ztrácí celé tři body, což ani se zápasem k dobru není optimistické ani za mák. Aby taky jo, když z posledních 19 ligových zápasů vyhrál jenom jednou!

Osamělý úspěch zaznamenává Southampton i v devíti nejčerstvějších vzájemných zápasech s Chelsea, zatímco modrý tým se radoval ve čtyřech posledních případech. Při aktuální formě obou týmů je však jakákoli předpověď zbytečná.

Chelsea zas a znova postrádá Davida Luize a jeho vlasového dvojníka Ethana Ampadua. Po zranění se vrací Ross Barkley – ne snad že by měl nastoupit. Sotonu bude chybět suspendovaný obránce Jack Stephens a zraněný Steven Davis. Lemina s Longem by naopak měli být i přes nedávné zdravotní potíže fit.

Zápasové menu
Premier League, 34. kolo
Southampton FC vs. Chelsea FC
St. Mary's Stadium, Southampton
14. duben, 13:30
TV: Digi Sport 1

Předpokládané sestavy

Southampton: McCarthy – Soares, Hoedt, Yoshida, Bertrand – Ward-Prowse, Hojbjerg, Romeu, Tadić – Long, Austin

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Christensen, Rüdiger – Moses, Fábregas, Kanté, Alonso – Willian, Morata, Hazard

Tip redaktora: 1:1

29 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 29 komentářů