Conteho by v létě mohl nahradit Jardim

Stále ještě úřadující mistr Premier League londýnská Chelsea hledá náhradu za Antonia Conteho a zástupci klubu se údajně už předběžně dotazovali ohledně dostupnosti trenéra AS Monaka Leonarda Jardima.

Každým dalším dnem se zdá, že odchod Antonia Conteho po letošní sezoně z Chelsea je stále pravděpodobnější, a ačkoli Italova smlouva vyprší až v roce 2019, tak londýnský klub už začal hledat náhradu.

Jardim je v Monaku čtvrtým rokem a za tu dobu z něj vybudoval elitní francouzský klub. V loňské sezoně s ním dokonce vyhrál ligový titul a prošel až do semifinále Ligy mistrů.

Rodák z Venezuely má zároveň velkou reputaci týkající se práce s mladými hráči a vzhledem k tomu, že kádr Chelsea je nyní ve fázi budování, by to pro klub mohla být skvělá posila, která by pomohla začlenit nejlepší mladé hráče Blues do A týmu. Conte v letošní sezoně mladíky příliš nestaví a většinou za poslední dva roky zůstává u své preferované základní sestavy.

V minulosti Jardim uvedl, že neodejde z Monaka, pokud by zájem neprojevil nějaký velkoklub, což vedlo ke spekulacím, že by v létě mohl převzít PSG. Tyto zvěsti Jardim nicméně minulý týden utnul.

Jardim, který loni v létě prodloužil svůj kontrakt, má s Monakem platnou smlouvu do roku 2020 a platem 4 milionů eur ročně po zdanění. Smlouva také obsahuje klauzuli ve výši 7.5 milionů eur, kterou může zaplatit jakýkoliv klub.

Monako zažilo po letních odchodech Mbappeho, Silvy, Mendyho a Bakayoka složitý strat do sezony, ale v současné době má našlápnuto konečné druhé místo za vedoucím PSG.

148 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 148 komentářů