Jmenuje se Boulahrouz, Khalid Boulahrouz

Kanibal se přestěhoval do Londýna a je připraven svědomitě plnit rozkazy od svého M (ourinha) – zaříznout všechny útočníky a verbež jim podobnou.

Postavte ho v obleku a brýlích k motorce a spousta lidí si přiletí pro autogram. Náš nový obránce má drsný výraz a vystouplé lícní kosti celý dojem ještě přiostřují. Nesmíme se divit, dětství měl pěkně krušné.

Narodil se v Nizozemském Království marocké rodině. Měl osm sourozenců a průsery se to jenom hemžilo. Byl vyhozen z mládežnických klubů Ajaxu a Harleemu. Když mu bylo šestnáct, jeho otec zemřel a Khalid se najednou stal hlavou rodiny.

Prvním profesionálním trenérem Khalida byl Martin Jol v RKC Waalwijk, který vede nyní Tottenham Hotspur. Jako jeden z mála v Boulahrouze věřil, což obránci velmi pomohlo. Po dvou letech odešel z Nizozemska do Německa. Jeho služby si žádal Hambuger a právě v tomto klubu si vysloužil přezdívku Kanibal.

Den před jeho přestupem si ho Marco Van Basten vytáhl do svého reprezentačního týmu na zápas proti Lichtenštejnsku v roce 2004. Jeho někdy až hodně brutální zákroky vadili německým třasořitkám, a pak Khalid začal vadit i trenérovi. Ten ho totiž nedokázal zkrotit…

Jaap Stam prohlásil, že Khalid Boulahrouz je jeho jediným a tím pravým následníkem. O jeho povaze naopak promluvil Edwin Van Der Sar: „Je pro nás nesmírně důležitý, navíc je přesně ten typ, který umí navodit v týmu skvělou náladu. A navíc je to kluk, bez kterého by byly reprezentační večery nekonečné.“

A tuto chválu slyšel i Mourinho. A když už byl vyhecovaný odchod Gallase nevyhnutelný, José hledal jiného talentovaného a všestranného obránce. I nedbal toho, že v mariášové partii s Portugalskem na MS 2006 byl Khalid vyloučen po zákroku loktem na Figa (který se ale hodně rychle poroučel k zemi). Přestup Boulahrouze proběhl v poklidu a Chelsea za něj dala přibližně 8,5 milionu liber.

Khalid je upřímný chlapík s těžkou minulostí, který nezkazí žádnou legraci. Vlastně potřeboval jen zpacifikovat. Za tu chvíli, co u nás je, se z něj stal odborník na Ronaldinha. Boulahrouz by si už po těch všech útrapách zasloužil taky kus osobního štěstí. A proto prosím s jeho skvělou formou, která je na cestě, netřepat a nemíchat.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.