Preview: Chelsea vs. West Ham

West Ham United čeká v sobotu výlet z východního do západního Londýna, kde na Stamford Bridge už čeká rozjetá Chelsea.

Hammers před sezónou byli považováni za jeden z týmů, který by se mohl prát o poháry. V přípravě se jim dařilo a hlavně přišli argentinské megastar, Macherano a Tevez. Ale po výhře na Charltonem v prvním kole se svěřenci Alana Pardewa dostali do obrovské krize a nevyhráli třináctkrát v řadě. Před třemi nedělemi už však odjížděl z Upton Parku bez bodu Blackburn, o sedm dní později i překvapivě Arsenal. V posledním kole sice Hammers prohráli s Middlesbrough, ale deku už ze sebe snad shodit dokázali.

Manažer Alan Pardew doufá, že jeho tým bude schopen na Stamford Bridge překvapit. „Bude to těžké, ale my tam půjdeme sebejistí. V PL se musíte snažit získat venku co nejvíce bodů, je to naprosto nezbytné a my to momentálně neděláme. Teď jdeme na Chelsea a to není špatné místo, kde s tím začít. Může se naskytnout jen jedna nebo dvě dobré příležitosti, a my se budeme snažit je proměnit,“ říká Pardew.

Speciální může být zápas pro Franka Lamparda. Pokud se totiž střelecky prosadí, stane se nejlépe střílejícím záložníkem v historii Chelsea. Zatím skóroval sedmdesát šestkrát, stejně jako Dennis Wise, ale ten k tomuto počtu potřeboval 445 utkání, zatímco Lamps pouze 286. Jak je dobře známo, on i Joe Cole si zahrají proti svému bývalému týmu.

Do sestavy hostů se pravděpodobně bude moci vrátit Danny Gabbidon, naopak James Collins je mimo. Klíčové duo mladíků Anton Ferdinand – Reo-Coker sice nefigurovalo v zápase „jednadvacítek“ v Nizozemsku, ale měli by nastoupit. Na straně domácích se vznáší otazník pouze nad Salomonem Kalouem, který si poranil nohu.

José Mourinho na pravém kraji obrany asi opět upřednostní Geremiho, který se v posledních zápasech prezentoval ve výborném světle. Do základu by se rádi podívali i Joe Cole a Arjen Robben, ale stabilní středová čtveřice šlape na jedničku a nedá se předpokládat, že by někdo z ní uvolnil místo zmiňovaným hráčům. Na druhou stranu, Michael Ballack si postěžoval, že začíná cítit únavu a Joey zahrál výborně v přátelském zápase mezi Holandskem a Anglií. Nechme se překvapit.

Chelsea – West Ham United
Stadion: Stamford Bridge
Výkop: 18.11.2006 16:00 SEČ
Rozhodčí: Mike Dean

0 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 0 komentářů