Drogba, král střelců

Správný a kvalitní útočník by měl dát co zápas to gól. Letos se to dá zatím s jistotou říci jen o našem útočníkovi Didier Drogbovi. Ten si v reprezentační pauze navlékl kapitánskou pásku a na neutrální půdě ve Francii vsítil hlavou Švédům jediný a tím pádem i vítězný gól utkání.

Pobřeží slonoviny tak zdolalo nepříjemného severského soka a „Didi“ si v jubilejním třicátém startu za svou zem připsal jednadvacátou branku v národním dresu.

Co si budeme povídat, v malém africkém přímořském státečku, je Drogba již dávno hrdinou. A to nejen pro většinu malých kluků, kteří se bosi prohánějí po planině a kopou do míče, ale samozřejmě pro jejich celý „černý“ národ. Všichni a nejen v Drogbově rodném Abidjanu nedávno sledovali, jak se Pobřeží slonoviny pralo v základní skupině mistrovství světa v Německu. I přesto, že se svými spoluhráči ze skupiny nepostoupil, nezanechali „Sloni“ na šampionátu špatný dojem.

Od té doby, již v dresu Blues, Didier Drogba vévodí tabulce kanonýrů Premier League, kde má na svém kontě osm zásahů a v probíhající Lize Mistrů přidal již pět tref do černého! Didier taktéž stylově oslavil stý zápas za londýnský klub, když pečetil výhru ve čtvrtfinále Carling Cupu nad Aston Villou (4:0).

Každý by ho chtěl mít nyní ve svém klubu, ale africký útočník zažívá v Chelsea mimořádně povedený podzim a v anglické metropoli je nadmíru spokojen. A to i přesto, že se před sezonou šuškalo, že by měl změnit zaměstnavatele. Spekulace vyvrátil svými doposud excelentními výkony a střeleckou muškou.

Tvoří komplexního útočníka, špičku na evropské fotbalové scéně. Jeho tah na branku je výjimečný a nezadržitelný. Těžko se odstavuje od míče a má dobrý výběr místa v pokutovém území soupeře. K tomu má perfektní výskok a přesné hlavičky. Všechny tyto atributy ho poslaly až na výkonnostní vrchol svojí kariéry. Nebo že bych se mýlil…

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.