Chelsea 3:0 WBA

Chelsea na vlastní půdě zdolala poslední West Bromwich a posunula se do první čtyřky v tabulce Premier League. Utnula tak (doufejme) sérii nezdarů, kdy z deseti zápasů vyhrála pouhé dva. Pokud tedy nezaváhá v zápase proti druholigovému Hullu, do extrémně těžkého, a zároveň extrémně důležitého období, kdy sehraje zápasy s Manchestery a Barcelonou, půjde s mírně zlepšenou formou a sebevědomím.

Hráči Antonia Conteho přitom zápas vůbec nezačali dobře a nebýt mizerného zakončování „The Hawthorns“, na nejstarším anglickém prvoligovém stadionu se mohla odehrát podobná katastrofa, jako tomu bylo v zápasech dvou minulých. Krom toho, že WBA po pravděpodobném faulu špílmachra Fabregase v šestnátce nedostalo možnost pokutového kopu, Victor Moses vysloveně pozval Rodrigueze k souboji jeden na jednoho s brankářem. Nutno podotknout, že ten si s tutovkou poradil podobně jako těsně před ním Nigerijec se zpětnou hlavičkou.

Nicméně s postupujícím časem se modrá část hřiště přeci jen začala přebírat iniciativu. Do stoprocentní šance se dostal Zappacosta i Giroud, avšak fanoušci „Blues“ si na gól ještě pár minut počkat museli. Čekání se ale vyplatilo stoprocentně. Hazard se na kraji pokutového území obtočil kolem bránícího hráče, narazil si s debutantem Giroudem a Fosterovi nedal šanci.
Chelsea se pak snažila přidat další branku, i přesto se ale do šaten odcházelo za stavu 1:0.

Druhý poločas začal v podobném duchu jako ten první. West Bromwich se díky chybám domácích nejednou dostal do nebezpečné situace. Pokaždé se však našel nějaký hrdina, který zachránil nejen borce v modrém, ale pravděpodobně i samotného Antonia Conteho. Nutno vyzdvihnout především zákroky Courtoise a Cesara Azpilicuety.

Stejně jako v poločase prvním snažení hostí vyšlo naprázdno. Fabregasova patička na hranici pokutového území se totiž s pomocí trochy štěstí dostala k Mosesovi, který chladnokrevně uklidil pod gólmana. Veškeré naděje svěřencům Alana Pardewa pak uzmul kdo jiný než Eden Hazard. Belgický šikula si z pravé strany navedl do kraje vápna odkud nešťastnému Fosterovi nedal šanci. Zápas úřadující ligoví šampioni dohráli víceméně s klidem. Mohou si tak do deníčku zapsat byť poněkud kostrbaté výsledkem příjemné třígólové vítězství.

Chelsea FC 3:0 West Bromwich Albion
Góly: 25. a 71. Eden Hazard; 63. Victor Moses