Hodnocení hráčů: Watford 4:1 Chelsea

Chelsea již podruhé za týden prohrála třígólovým rozdílem, podruhé proti týmu mimo TOP6. To se dozajista promítlo na hodnocení hráčů londýnského celku ze zápasu proti Watfordu. Jako již tradičně jednoznačně nejhorším hráčem na hřišti, tedy dokud na něm ještě byl, byl zvolen Tiemoue Bakayoko, nejlepším pak belgický šikula Eden Hazard.

Hodnocení hráčů: 1–10; 10 je nejlepším možným hodnocením, jednička nejhorším, hráči, kteří přijdou na hřiště po 70. minutě nehodnoceni)

Thibaut Courtois – 5
Tento zápas byl pro belgického gólmana velmi těžký. Byl pachatelem přinejmenším kontroverzního faulu na Deulofeua, a dostal tak Chelsea do značně složité situace. Po zbytek zápasu chytil vše, co chytit mohl, pravděpodobně jej nelze vinit ze závěrečné kanonády.

Cesar Azpilicueta – 4
V prvním poločase byl jedním z těch méně špatných hráčů, avšak nejednou chyboval, například když při obraném rohu absolutně vypustil útočníka domácích Deeneyho. Stejně jako zbytek obrany si prožil absolutní horor v posledních deseti minutách zápasu.

David Luiz – 3,5
Soudě dle výkonu brazilského obránce by kdekterý zastánce konspiračních teorií již považoval za fakt cestování časem. Luiz se totiž s největší pravděpodobností po časové ose vrátil zpět do svého prvního angažmá v Chelsea, aby si mohl odnést svou tehdejší formu plnou chyb a nedostatků. I přes občasné méně tmavé, a záměrně nepoužívám slovo světlé, chvilky na hřišti působil na Vicarage Road dezorientovaně, nebyl schopen odkopnout míč, natož přesně přihrát na delší vzdálenost.

Gary Cahill – 4
Stejně jako David Luiz, Gary Cahill působil na hřišti na hřišti především v závěru zápasu dezorientovaně, nekomfortně… Jeho hodnocení rozhodně neprospěly tři inkasované góly v rozmezí osmi minut, na každém z nich měl nemalý podíl, když nedokázal dost rychle vyplnit potřebný prostor či změnit směr pohybu.

Victor Moses – 4,5
Jeho výkon nebyl katastrofální, moc pozitiv bychom ale také nenašli. Nejednou se nedokázal vrátit nebo vyhrát sprinterský souboj na své oblíbené pravé straně. Jsme zvyklí na daleko lepší výkony od sedm a dvacetiletého Nigerijce.

N'golo Kanté – 5,5
V pondělí byl jedním z lepších hráčů Chelsea, v těžkém zápase se snažil, bránil. Ke konci zápasu mu ale již pravděpodobně začaly docházet potřebné síly, a tak jsme místo sprintu s cílem přerušit protiútok viděli daleko častěji poklidný výklus.

Tiemoue Bakayoko – 1,5
Co dodat. Bakayoko byl jednoduše otřesný, pokud se tedy jeho výkon ještě vejde do definičního oboru tohoto slova. Ano, tento Francouz je stále mladý, a ano, jednou možná takto špatný nebude. Tuto sezónu sice možná rozumí fotbalové myšlence Antonia Conteho, ale s největší pravděpodobností nerozumí myšlence fotbalu jako takového. Míč ztratil za dobu, než byl vykázán ze hřiště, hned sedm krát. Čtyři krát nedokázal jednoduše přihrát míč, pokud jej tedy již zpracoval, což bylo spíše výjimkou. Otázkou je, zda druhá žlutá karta byla trestem, nebo požehnáním a vysvobozením.

Davide Zappacosta – 4,5
Italský wingback předvedl podobný výkon jako Moses na druhé straně hřiště. Nevýrazný. Překvapivě jej zdobí nejvyšší úspěšnost přihrávek, ta činila rovných 90 %. Výkon Zappacosty tragédií nebyl, pouze nedokázal nijak výrazněji do zápasu zasáhnout.

Willian – 4
Willian stejně jako většina týmu dobře nehrál, navíc byl krátce po Bakayokově vyloučení vystřídán již po půl hodině zápasu. Často nedokázal přihrát a ve velké šanci, která se mu naskytla, nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče.

Eden Hazard – 8
Jednoznačně nejlepší hráč „Blues“, po celý zápas zlobil domácí obranu.
Blýskl se krásným gólem. Levá, pravá, pojď sem, kam jdeš, když si nejprve pohrál s domácími bránícími hráči a vymetl levý spodní roh branky zatočenou střelou. Otázkou je, jak dlouho bude belgického kouzelníka bavit působení v týmu, kde se nemá problém prosadit ve své aktuální formě takový hráč, jako je Tiemoue Bakayoko.

Pedro Rodriguez – 4
Opět velmi těžké hledat pozitiva. Kazil přihrávky, za celý zápas si připsal jediný dribbling. Pedrovi to dnes nešlo. Za svůj pobyt na hřišti netrefil bránu a nepřipsal si jedinou klíčovou přihrávku. Docela slušná vizitka pro ofenzivního záložníka, co myslíte?

Střídající hráči

Cesc Fabregas – 5,5
V útočných fázích zápasu hrál velmi dobře, rozdával důležité pasy dirigoval hru, v obraně však zpíval úplně jinou písničku. „Hornets“ kolem něj v závěru bez problémů lítali dle své libosti a Chelsea tak dostala tři velice bolestivá žihadla.

Olivier Giroud – nehodnocen
Bojoval, co se dalo, vyhrál čtyři vzdušné souboje, z hráčů Chelsea vyslal nejvíce střel. Pomohl Hazardovi vytvořit trochu prostoru. Bohužel jeho snaha vyšla naprázdno.

121 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 121 komentářů