Brighton & Hove Albion FC 0:4 Chelsea FC

Fotbalisté Chelsea dokázali po povedeném výkonu v rámci 24. kola Premier League vyhrát na půdě Brightonu. Cestu za výhrou režírovali zejména Eden Hazard a Willian, kteří s potěšením pro londýnské fanoušky využili spolu se spoluhráči vypracované šance. Blues se po dnešní výhře (alespoň dočasně) bodově dotáhli na druhé místo ligové tabulky.

Takto by to jistě šlo…..po několika utkáních ve znamení vyschlého střeleckého prachu hráčů Chelsea se dnes svěřenci Antonia Conteho rozstříleli, když do sítě domácího Brightonu nasázeli 4 branky, o které se postarali 2× Eden Hazard a po jednom zásahu Willian s Victorem Mosesem. Jistě je nutné zmínit kromě střelců i brankáře Willyho Caballera, který opět předvedl 2 skvělé zákroky, kterými přispěl k sympatické výhře a čistému kontu. Ale to už předbíháme, pojďme pěkně hezky od začátku.

Vstup do utkání byl pro aktivně povzbuzující kotel hostujících fanoušků přímo fantastický. Běžela 3. minuta zápasu, když Victor Moses poslal do vápna domácího týmu zpětnou přihrávku, kterou si našel Eden Hazard, jenž si nedělal hlavu s před ním stojícími obránci a razantní střelou nekompromisně zavěsil. Ještě lépe bylo o několik minut později, to totiž předvedli skvělou kombinační akci Eden Hazard – Michy Batshuayi – Willian, kterou trio Blues zcela vyřadilo obranu Brightonu, a posledně jmenovaný hráč následně prostřelil na bližší tyči brankáře Mathewa Ryana.

V 16. minutě bylo poněkud živo ve vápně Chelsea, nebezpečně tvářící se centr domácích ale César Azpilicueta odvrátil. Chvilku poté zkoušel pozornost brankáře Brightonu Tiémoué Bakayoko, jeho přízemní pokus ale gólman vyrazil mimo tyče. V průběhu 25. minuty mohla Chelsea své vedení navýšit, obranou domácích lehce protančil Eden Hazard, který nabídl míč Willianovi, brazilský záložník ale nabídnutou šanci nevyužil, jelikož Mathew Ryan předvedl povedený zákrok. Stejně tak Eden Hazard chvilku poté připravil šanci pro Michyho Batshuayie ale ani on prozatím nenašel recept na vstřelení třetí branky.

Jelikož Chelsea své šance nevyužila, přihlásil se o svůj pokus i Brighton. Psala se 30. minuta, když do vápna Chelsea přilétl velmi nebezpečný a přesný centr, který našel hlavu Tomera Hemeda, míč směřující z jeho hlavy do branky ale skvěle vyrazil Willy Caballero, který navázal na povedené zákroky z pohárového střetnutí proti Norwichi. Ke konci prvního dějství měl blízko k vstřelení gólu Victor Moses, kterého našel centrem na zadní tyč aktivně hrající Eden Hazard, následná střela byla ale směřována mimo branku domácích.

Brighton vstoupil do druhého poločasu šancí Davyho Proppera, jehož hlavička ale pouze orazítkovala tyč hostujícího týmu. O několik okamžiků později to byla naopak Chelsea, která označkovala konstrukci brány. Willian zahrával z 25 metrů přímý kop, jež domácí brankář stěží vytáhl na svou levou tyč. O chvilku později předvedl svůj druhý povedený zákrok Willy Caballero, když skvěle zneškodnil nebezpečnou střelu Ezequielho Schelotta.

Po sérii několika zblokovaných pokusů na obou stranách svítilo v 77. minutě utkání na světelné tabuli skóre 0:3. Willian vyzval na polovině hřiště Edena Hazarda, který převzal míč do své správy, při cestě do vápna Brghtonu jej nikomu nepůjčil, a po následném pohrání si s obránci Brightonu uklidil míč s přehledem k pravé tyči domácích. Na celou akci dohlížel na zádech precizně položený Michy Batshuayi.

Poslední slovo měla v utkání Chelsea. Charly Musonda v 89. minutě vykouzlil parádní centr za obranu soupeře, kam nabíhal Victor Moses, jenž si přesně načasovanou přihrávku zpracoval a následně uklidil do sítě Brightonu. Povedený výkon týmu pak završil Eden Hazard, který po ukončení utkání přišel k tribuně a daroval svůj dres malému fanouškovi Chelsea a jeho otci, kteří o ošacení hráče žádali svým nápisem nad hlavou. Následný spokojený a šťastný výraz malého fanouška musel potěšit každého příznivce Chelsea. Zkrátka konec dobrý, všechno dobré.