Hodnocení hráčů: Chelsea 0:0 Arsenal

Po absolutní impotenci ofenzivních hráčů proti Norwichi kdekterý divák poukazoval na sílu nasazené základní jedenáctky. Avšak i přes to, že včera na Stamford Bridge byla nasazena nejlepší možná jedenáctka, se na kontě vstřelených gólů opět objevila nula, což se samozřejmě odrazilo na hodnocení modrých útočících borců. Nutno však podotknout, že defenzivní práce týmu ze západního Londýna byla na rozdíl od ofenzivy více než kvalitní.

Thibaut Courtois – 6
Belgický gólman proti Arsenalu neměl špatný večer, do deníčku si může zapsat další čisté konto. Předvedl několik dobrých zákroků, a to především při centrovaných míčích, kdy uklidnil situaci a následně kvalitně rozehrál. Jeho hodnocení je ovlivněno útočnou impotencí hostí, ti vystřelili na bránu pouze třikrát.

Cesar Azpilicueta – 6,5
Další spolehlivý výkon španělského zadáka. Přičinil se k tomu, jak Arsenal strádal v útoku. V závěru zápasu předvedl několik dobrých bloků a zabránil tak většímu ohrožení kolegy z Belgie. Jeho centry však dnes nebyly tak nebezpečné, jak jsme zvyklí. Pouze v jednom případě vedly k přímému ohrožení Davida Ospiny, chyba však v tomto případě nebyla na straně Azpilicuety.

Andreas Christensen – 6
V zápasu proti Arsenalu jsme, jako snad pokaždé, když Christensen nastoupil, mohli vidět spolehlivého a jistého obránce. Směrem dozadu svědomitý a poctivý, spolupodílel se na vymazání útočících „Kanonýrů“. Svůj výkon bohužel neokořenil gólem, a to i přes dvě velmi dobré příležitosti, které se mu naskytly.

Antonio Rüdiger – 6
Podobně jako dříve jmenovaní nesehrál špatný zápas. V obraně chyby nevyráběl a ani v útočných atributech se zahanbit nenechal. 94% úspěšnost rozhodně není špatnou vizitkou, tím spíše, že to bylo ze všech zúčastněných číslo nejvyšší. Zároveň ukázal rychlost a dynamiku v ofenzivních výpadech.

Victor Moses – 6,5
Proti „Gunners“ se nepředvedl špatně, škoda jeho šance v prvním poločase, která skončila na tyči Ospinovy svatyně. Do vápna poslal pár nebezpečných centrů, avšak ani on nebyl perfektní, a to hlavně v obranné fázi, kdy za něj musel občas zakročit Azpilicueta. Jeho výkon ale zlý nebyl.

Drinkwater – 4,5
Spolu s Moratou nejslabší článek hry, jeho ofenzivnější snažení nebylo o moc lepší než v podání jeho francouzského kolegy Bakayoka. Je vidět, že ani jeden z těchto dvou záložníků není typický box-to-box midfielder. Defenzivní stránku hry sice pokrývají spolehlivě, avšak směrem k brance soupeře se o žádné superhrdiny nejedná. Pro špatný výkon byl Drinkwater brzy vystřídán.

N’golo Kanté – 6,5
Jak už jsme zvyklí, nejvíce defenzivních zákroků připadlo právě na tohoto malého Francouze. Jeho hra proti Arsenalu byla svědomitá, defenzivní práce dobrá, avšak známe i lepšího Kantého. Včera to nebyl ten motor pokrývající celý povrch zeměkoule, na jaký jsme si navykli.

Cesc Fabregas – 6
Když už se Chelsea povedlo nějak rozhodit dobrou obranu hostů, akce proběhla většinou přes španělského špílmachra. Předvedl několik světlých momentů, zápas měl ale rozhodnout svou hlavičkou, kterou nakonec jednoduchým zákrokem pokryl Ospina.

Marcos Alonso – 5,5
Včera to tak úplně nebyl jeho den. Několikrát zbytečně ztratil míč, jeho technika jednoduše trpí neustálým vytížením a pravděpodobně i únavou. Je očividné, že je zapotřebí na jeho post přivést náhradu, od začátku sezony si téměř neodpočinul.

Eden Hazard – 6,5
Patřil k tomu lepšímu, co se na trávníku pohybovalo. Ve své nejlepší formě však rohodně není, což sám ví. Stejně jako většině týmu, ani jemu neprospívá náročný program Premier league. Snaha se mu rozhodně upřít nedala, avšak Eden umí být nejen nebezpečný. On umí být hororem pro své soupeře a včera jím rozhodně nebyl.

Morata – 4
Další unavený výkon mladého forvarda. Za celý zápas celý zápas donutil Ospinu k zákroku pouze jednou, za posledních dvanáct zápasů dal pouhopouhé dva góly. Na hřišti se prezentoval frustrovaně, na zemi strávil velkou část zápasu. Když už se dokázal uvolnit, byl zastaven nedovoleným zákrokem, což jeho sebevědomí rozhodně nepomohlo. Alváro bude co nejdříve potřebovat nějaký impulz, a to pořádný.

Willian – 5,5
Ovlivněn špatným výkonem týmu. Za jeho pobyt na hřišti se toho příliš nezměnilo, spíše nic. Snaha o souboje byla, vliv na hru již menší.

Tiemou Bakayoko a Michy Batshuaiy – nehodnoceni
Z těchto dvou střídání se noční můry obráncům Arsenalu zdát nebudou, spíše nějaký sen příjemný. Děj zápasu výrazně nezměnili.

37 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 37 komentářů