Mourinhovo slavné poslední slovo

José Mourinho tak, jak ho známe. Vždy musí mít poslední slovo a i to je jeden z důvodů, proč jím tolik lidí opovrhuje. Když k tomu přidáte frustrující fakt, že Mourinho ze svých bitev obvykle vychází jako vítěz, nenávist jako hrom je na světě.

Vezměte si třeba jeho reakci na tvrzení Sira Alexe Fergusona, který fakt, že by se Portugalec měl sejít se šéfem rozhodčích Keithem Hackettem, označil za „naprosto směšný“. Lodivod Manchesteru United byl rozpálený do běla, stěžoval si na zvýhodněné postavení Chelsea oproti ostatním klubům. José na to měl nejednu odpověď.

Odhalil, že navštívil předsezónní setkání („nemám žádného koníčka a nehraji golf“) s Hackettem, který všechny přítomné vyzval, aby mu v případě jakékoli nespokojenosti s výkonem sudího zaslali e-mail nebo ho požádali o schůzku.

Mourinhova zpráva zněla: „Měli jste šanci navázat s Hackettem spojení a nevyužili jste ji.“ Ferguson se s šéfem rozhodčích vskutku mohl setkat také. José si odplatu neodpustil, stejně tak typický poslední úder. Řekl, že kdyby Chelsea odpustili podobný gól, jaký dal na Old Trafford předminulou sezonu Pedro Mendes a branka nebyla uznána, přestože byl míč evidentně několik stop za čarou, nemluvil by o výkonech rozhodčích ještě nejméně dva roky.

Vypadá to, že počet lidí, kteří si myslí, že Mourinho v Premier League je nereálný, klesá. Je to trochu uplakánek a vymýšlí si podobné historky jako babky na trhu ve frontě na banány. Ale s Hackettem se před startem ligy mohl setkat každý a Ferguson si nemůže stěžovat, že Mourinho to udělal a on ne.

Každé spojení mezi manažerem a člověkem z vedením PL by měli být prospěšné. Hackett nedělá Josému laskavost, snaží se pomoct. Je to tedy další vítězství pro Mourinha… a tyto malé výhry on miluje.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.