Hazard: Nesmíme dostávat laciné góly

© chelseafc.com

Eden Hazard byl při včerejším vítězství nad Newcastlem nejvýraznějším mužem v modrém dresu a po utkání pochválil celý tým za skvělou reakci na brzký inkasovaný gól.

Belgičan byl klíčem k překonání defenzivy hostí a obránci Magpies s ním měli po celý zápas problémy. Hazard nejprve vyrovnal a poté vstřelil také náš třetí gól a s konečným výsledkem byl vcelku spokojený, nicméně dodal, že Blues musí jet už od úvodu naplno a nenabízet soupeři laciné góly.

„Je dobře, že jsme takto zareagovali, ale na Stamford Bridge nemůžeme inkasovat první gól, takže v tom se musíme zlepšit,“ řekl. „V prvních 10 nebo 15 minutách jsme měli problémy, ale pak jsme na to zareagovali, což je dobře. Rovněž jsme měli vstřelit více gólů, protože jsme si vytvořili spoustu šancí, ale nakonec jsme vyhráli a to je nejdůležitější.“

Jindy by si Hazard po zápase odnášel míč domu, ovšem dvě velké šance mu zlikvidoval brankář hostí Karl Darlow, pro něhož měla naše desítka samá slova chvály.

„Pro mě jsou dva góly dost. Samozřejmě že chci zůstat na hřišti a pokusit se vstřelit další, ale schovám si na to příští zápas,“ zavtipkoval.

„Musím říct, že je to skvělý brankář, který mi chytil dvě velké šance. Jak říkám, měl bych vstřelit víc gólů, ale dva jsou dobré a vyhráli jsme.“

K penaltovém kopu, kterým napodobil Antonína Panenku, dodal: „Když mám v ruce míč, tak si v hlavě říkám, jaký je nejlepší způsob skórovat? Věděl jsem, že se brankář pohne, takže jsem se to snažil poslat doprostřed a byl z toho gól, takže je to dobré. Je to risk, ale je to gól. Ve fotbale někdy musíte riskovat.“

Vítězstvím jsme ukrojili náskok vedoucího Manchesteru City na 8 bodů (City dnes vyhráli s West Hamem 2–1 – pozn. red.) a Hazard stojí za tím, že se musíme soustředit na naši pozitivní sérii.

„Musíme prostě pokračovat v tom, co děláme,“ poznamenal. „Hrajeme dobře, vyhráváme zápasy a pouze potřebujeme, aby ztratili body. Uvidíme na konci sezony.“

Co se týče pátečního losu mistrovství světa, který přiřadil Belgii do skupiny k Anglii, prozradil: „Mluvil jsem s Garym Cahillem a řekl jsem mu "Hodně štěstí proti Belgii.“ Bude to dobrý zápas, nejen proti Anglii, ale také proti Panamě a Tunisu. Uvidíme – je to pro nás dobrý los a na zápas proti Anglii se určitě těšíme."

89 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 89 komentářů