Před utkáním s Karabachem

Fotbalisté Chelsea odehrají dnes od 18:00 hod. SEČ předposlední utkání skupinové fáze Ligy mistrů proti týmu Karabach. Vítězstvím na půdě ázerbájdžánského soupeře si svěřenci Antonia Conteho s jistotou zajistí postup do osmifinále prestižní klubové soutěže bez ohledu na ostatní výsledky ve skupině. V následujícím článku přinášíme zajímavosti a informace před dnešním zápasem.

Před losováním základních skupin Ligy mistrů měly všechny kluby jen jedno přání – prosím nenalosujte nám Karabach. Důvodem není ani tak přílišná obava ze síly tohoto klubu, jehož kvality ale nelze nijak zpochybňovat. Tím hlavním důvodem byla vzdálenost, kterou musí soupeř na stadion Karabachu absolvovat – konkrétně fotbalisté Chelsea to mají na Baku Olympic Stadium zhruba 4 000 km, samotný let pak trval přibližně 5,5 hodiny, což už je pořádná porce.

Cestování k dnešnímu zápasu Ligy mistrů je tak druhým nejdelším, které Chelsea kdy absolvovala v rámci soutěžního utkání. Pouze cesta do Yokohamy, která hostila Mistrovství světa klubů v roce 2012, byla pro Blues delší. Kapacita Baku Olympic Stadium je k dnešnímu střetnutí zcela vyprodána, dnešnímu měření sil by tak mělo přihlížet 69 870 platících diváků. Fotbalový stánek domácích bude zároveň 205. stadionem, který Chelsea v rámci jednotlivých soutěží navštíví, Ázérbájdžán je pak 29. zemí, do které Blues v rámci klubových zápasů zavítají.

Dnešní match má výkop netradičně v 18:00 SEČ, což je způsobeno několika hodinovým časovým posunem, s kterým se hráči musí vypořádat. Vzhledem k tomu, že se fotbalisté Blues ihned po odehrání zápasu vrací zpět do Londýna, aby se mohli plně připravovat na sobotní bitvu na horké půdě Anfield Road, kde Chelsea bude čelit domácímu Liverpoolu, musel Antonio Conte se svým realizačním týmem vymyslet způsob, jakým nejlépe čelit tomuto časovému posunu. Výsledný recept prozradil brankář Thibaut Courtois.

Stále si udržujeme britské časové pásmo, což je dobré vzhledem k nadcházejícímu utkání proti Liverpoolu. Zde v Ázérbájdžánu je několika hodinový časový rozdíl. Kdybychom se přeorientovali na místní časové pásmo, hodně by nás to unavilo. Znamená to, že zůstáváme vzhůru do 2–3 hodiny ranní? Ano, ale ve skutečnosti to pro nás bude 11 hodin večer. Myslím, že je to dobrý plán, protože v Liverpoolu hrajeme již v sobotu od 17:30. Tohle je ten nejlepší způsob, aby na nás to dlouhé cestování tolik neovlivnilo.“

Večerní utkání bude pro Antonia Conteho jeho 67. zápasem ve funkci trenéra Chelsea, získané 3 body proti Karabachu by pak znamenaly jeho 50. soutěžní vítězství na lavičce Blues. V souhrnu Antonio Conte dosud se svým týmem vyhrál 74,6 % odehraných střetnutí. Willian si dnes může připsat svůj 200. start za Chelsea, ze současného kádru dosáhl tohoto milníku pouze Eden Hazard, César Azpilicueta a Gary Cahill.

Statistický milník zažívá i Eden Hazard, který o víkendu dvěma brankami proti West Bromwich Albion nejenže pomohl k pohodlné výhře 0:4, zároveň se posunul ve střeleckých statistikách klubu na pozici 17. nejlepšího střelce v historii Chelsea s celkem 77 vstřelenými brankami. Pokud dnes Eden Hazard překoná brankáře soupeře, poskočí na dělenou 16. pozici, kterou bude sdílet s islandským útočníkem Eidurem Gudjohnsenem.

Chelsea již včera absolvovala tréninkovou jednotku přímo v místě konání utkání. Italský boss nemůže ani dnes počítat s kompletním kádrem, trénink v Ázérbájdžánu neabsolvovali Michy Batshuayi, Victor Moses, Charly Musonda a ani Robert Kenedy, kteří se zotavují ze svých zranění a ve výhledu 2 týdnů by snad již měli býti k dispozici. Fotoreport z přípravy k vykročení ze základní skupiny Ligy mistrů přinášíme níže.

90 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 90 komentářů