Kauza Poll. Fanoušek Arsenalu, nebo nevinné chyby?

Spekuluje se o tom, že Graham Poll si novou Abramovičovu Chelsea neoblíbil. Alespoň to tak vypadalo v několika posledních zápasech CFC, které řídil právě tento anglický arbitr. Nesprávně vyloučil Terryho a dokonce neuznal gól Drogbovi. Jenže ve včerejším zápase Everton – Arsenal značně pomohl londýnskému rivalovi k postupu, když v 19. minutě vyloučil McFaddena. A je divné, že se opět přesně neví za co.

Zápas Carling Cupu mezi Evertonem a Arsenal byl značně bouřlivý. Emoce vypluly na povrch před závěrem první dvacetiminutovky, kdy v pokutovém území Kanonýrů upadl Andy Johnson a dožadoval se pokutového kopu. Graham Poll byl ale jiného názoru, by? asi nesprávného.

„Johnson mi potvrdil, že se měla jednoznačně pískat penalta,“ řekl na tiskovce trenér domácího celku David Moyes.

James McFadden proto okamžitě běžel za Pollem celou záležitost prodiskutovat. A nedopadl dobře. Poll vytáhl červenou kartu a poslal fotbalistu Evertonu předčasně do sprch.

Oprávněně? Podle verze čtvrtého rozhodčího ano. Prý na Pollovu adresu zařval: „zasranej podvodníku“. Hráč liverpoolského týmu se ale ohradil. „Není to pravda,“ hájí se.

Je divné, že si na Grahama Polla během pár dní stěžují dva kluby, který buď je největším nepřítelem Arsenalu či se s ním přímo střetl.

Že by byl na něj vyvíjen mediální tlak?
Dopustil se nevinných chyb?

Anebo je opravdu – jak se v zákulisí šušká – fanouškem Arsenalu?

Špičkového rozhodčího na světové úrovni by nikdy neměly zlomit záporné názory na jeho osobu.

Nikdy by se neměl dopouštět hned několika hrubých chyb.

A už vůbec by nemělo být znát, pro jaký klub jeho srdce bije.

Poll, který se rád napije něčeho tvrdšího, zkrátka v poslední době selhává.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.