Carling Cup: CFC - Aston Villa 4:0

AKTUALIZOVÁNO: „Magnifique“ výkon Didiera Drogby a „splendid“ zápas Michaela Essiena nás pošoupnul dál k vítězství. Spící Růženka Sheva se začíná probouzet, a jestliže to proti Watfordu zase neschytá pugétem, máme se na co těšit…

Sestavu opustil pouze Terry, který si musí „trochu málo“ srovnat něco v hlavě a Ashley Cole, který si odpočine a asi se také nevyhne malému gentlemanskému posezeníčku s FA. Kanibal „specialista na Ronaldinha“ tedy zařezával oběti uprostřed obrany a Kamerunec Gérémi dostal příležitost ukázat své kvality.

Villans nastoupili také v plné polní a hlavně posilněni šesti tisíci fanoušky. Takže se očekávala mela. Birminghamští však po dvou hodinách vzali kopačky na ramena a utíkali zpátky. Jejich trenér O´Neill běžel jako poslední a ještě za běhu dodal, že Chelsea je nejsilnější klub, a pak už se za ním jen zaprášilo. A není divu, naši chlapci měli včera bojovnou náladu…

Blues dobývali hostující branku už od začátku. Akce Bridge s Ballackem měla špatnou koncovku. A Drogba zase dusil před brankářem. Dánský reprezentant si ale (zatím) se Slonem poradil. Ballack mířil kousek vedle i po naprostém chaosu v obraně Villans, který způsobili Lampard se Shevchenkem.

Zdá se, že kapitánská páska Chelsea je začarovaná. I když Lampard není žádný sváteční střelec, tak hlavičky u něho nikdy nevynikaly. Našeho už legendárního kapitána Terryho nahradil i v tomto oboru. Ballack na levé straně rozčeřil vody, po neúspěchu Shevy a špatné rozehrávce Villans, a přihrál do pokutového území. Lampard z šesti metrů tvrdou hlavičkou srazil Sorensenovi sebevědomí. 1:0 – prolomili jsme hráz!

Do konce půlky ještě Boulahrouz dostal žlutou, když zařízl mladého Agbonlahora. Dobře věděl, že kdyby ho nechal pořádně rozběhnout, Carlo by musel použít Petrovy rukavice. Ale Villans hlavně museli střídat kapitána Barryho kvůli zranění. Na hřiště se tak podíval český zástupce Patrik Berger. Odchází se do šaten a birminghamští ještě nevystřelili…

O přestávce se z amplionu ozvalo, že Petr Čech se poprvé po svém zranění přišel podívat na zápas Chelsea. V tu chvíli ho celý stadion dojal skoro k slzám. Fanoušci vstali a začali skandovat. I přesto, že jsme vyhráli 4:0, tak tohle byl asi ten nejkrásnější okamžik celého zápasu…

Druhý poločas začal opravdu spektakulárně. Hlavní aktéři Ševčenko a Sorensen. Andrej zpracoval Frankieho přihrávku a pravačkou vystřelil. Sorensen se vyšvihl k takovému prohnutí, že by mu to záviděla i leckterá gymnastka!!!

V 59. minutě zkoušel štěstí i Drogba, když se akrobatickým zákrokem (chtěl Dána asi trumfnout) snažil brankáře překonat. Rána letěla do publika, které Drogbovi odpovědělo vstříc radostným pokřikem. Po dvou letech je Drogba konečně doma…

Pět minut potom už jsme ale zase slavili. Přímka Lampard – Ševčenko – branka vyšla! Andrej nasměroval míč přesně do sítě. 2:0 a dánský brankář si pouze znaveně plivl do rukavic.V sed­mdesáté páté minutě jsme dvakrát vystřídali, když ze hřiště odešli Ballack s Shevou a přišli Joey a Salomonem Kalouem.

Třetí gól byl přímo „špičkózní“. Takový africký pozdrav do Birminghamu. Kamerunec Gérémi našel trochu zapomenutého Essiena, a ten svojí výbornou pravačkou zakončil. O minutu později zakončil z pěti metrů Drogba akci Kaloua s Colem, kteří vyrazili z obrany hostů poslední dech.

Sajmonnovo hodnocení:

„Proti Aston Ville, to byl jeden z nemnoha zápasů, kdy si všichni hráči zaslouží jedničku dvakrát podtrženou. Obrana šlapala perfektně, obzvláš? povedený výkon předvedli Geremi s Bridgem. Stíhali poctivě bránit, zároveň nebezpečně podporovat útočné snažení mužstva a určitě by si zasloužili příležitost i v dalších utkáních.

Mourinho nasadil překvapivě silnou zálohu, ale budiž mu odpuštěno, že nedal od začátku šanci třeba Shaunovi nebo Joe Coleovi. Protože to, co předváděl náš záložní diamant (hlavně v druhém poločase), byla pastva pro oči. Lampard s Ballackem už o sobě ví skoro poslepu, Makelele nepustil Villans k ničemu podstatnému a Essien skvělý výkon korunoval gólem.

Sheva s Didierem poctivě zatápěli obraně hostí a na střelecké konto obou kanonýrů přibyla další trefa – co víc si od obyčejného pohárového utkání přát?“

O víkendu nás čeká Watford a honba za Manchesterem United. Psychickou vzpruhou nám může býti, že Devils vypadli na domácím hřišti se Southendem.

CHELSEA – ASTON VILLA 4–0 (1–0)
Branky: 32. Lampard, 65. Ševčenko, 82. Essien, 84. Drogba.
ŽK: 24. Boulahrouz – 49. McCann, 73. Ridgewell.
Rozhodčí: Mark Halsey.
Diváků: 41.516.

Sestava Chelsea: Cudicini – Geremi, Boulahrouz, Carvalho, Bridge – Essien, Makelele (85. Diarra), Ballack (75. J.Cole), Lampard – Ševčenko (75. Kalou), Drogba.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.