Robben: Musím se konečně trefit

Arjen Robben si plně uvědomuje, že pokud nezačne proměňovat šance, do kterých se v každém utkání dostane, nemusí pravidelně nastupovat v základní sestavě The Blues. Moc času mu již nezbývá, na jeho pozici se tlačí hned několik hráčů.

Naposledy Robben zastavil srdce fanouškům, když v závěru utkání nastřelil pouze tyč branky Paula Robinsona: „Vždy se mi do střely postavil brankář nebo mám prostě smůlu. Proti Tottenhamu míč skončil na tyči. Jednou to tam spadne a mé trápení bude pryč,“ slibuje fanouškům holandský štírek.

Jenže do hry se pomalu vrací Andriy Shevchenko, který by mohl nastoupit v utkání proti Aston Ville. Do zápasu by rád naskočil i plně uzdravený Joe Cole a ani Shaun Wright-Phillipse již nebaví vysedávat, v lepším případě, na lavičce náhradníku, přestože má Mourinhovu plnou důvěru. „Máme v plánu si Shauna udržet, ani výměna za Lennona nepřipadá v úvahu,“ odmítl nedávno všechny spekulace.

Nabízí se tedy otázka, kdo v nejbližší době bude nastupovat po boku Didiera Drogby, který má své místo jasné. José od začátku sezony preferuje hru na dva útočníky a do hry se tak nedostává dvojice Wright-Phillips – Cole. Jako druhý útočník, do svého zranění, byl pravidelně upřednostňován ukrajinský šutér. V několika utkáních dostal šanci i Robben, avšak na místě čtvrtého záložníka.

Již teď má Mourinho problémy, aby se do hry dostávali všichni hráči. Navíc Cole byl mimo hru a výběr se snížil díky zranění Shevchenka a červeným kartám pro Michaela Ballacka a Jona Obi Mikela. Poté co se Sheva vrátí do hry, bude pro trojici křídel v základní sestavě ještě méně místa.

Spíše by se dalo říct, jen jedno volné místo. Jak již bylo zmíněno, Drogbu ze sestavy jen tak někdo nevystrčí. Pokud býval Sheva zdravý, byl to on, kdo nastupoval po jeho boku. V záloze nastupuje jeden štítový záložník, což je funkce pro Claude Makeleleho. Pokud hrajeme na domácím stadionu, jeho místo přebírá Michael Essien za normálních okolností hrající napravo. Střed pole ovládá dvojice Ballack – Lampard a nutno říct, že se oba v poslední době dostali do vynikající formy.

Místo se uvolní jen za předpokladu, že Mourinho vsadí na hru s Essienem, jako defenzivním záložníkem, což je právě ono jediné volné místo. Ano, můžeme namítat, že José je zastáncem rotačního systému, ale točit tři křídla na jedné pozici je poněkud luxus, když na lavičce ještě čeká Salomon Kalou. Portugalec by se měl konečně rozhoupat a pustit Wright-Phillipse na hostovaní, jinak je jeho kariéra v ohrožení.

Neuškodilo by v některém utkání nechat odpočívat Franka Lamparda, do hry by se tak častěji mohl dostat Joe Cole, který může zaskakovat i za německého špílmachra – Michaela Ballacka. Oba operují v podobném prostoru, ale přesto jsou tak odlišní. Pokud se Cole dostane do bývalé formy, hře Chelsea určitě přidá nový rozměr.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.