Preview: Chelsea vs. Burnley

Fanoušci Chelsea trnou hrůzou. Letošní letní příprava totiž neblaze připomíná tu zpřed dvou let, kdy se tehdejší Mourinhova družina taktéž dostávala z mistrovské kocoviny. A všichni moc dobře víme, jak to tehdy dopadlo. Bodová ztráta už při vstupu, jako tenkrát se Swansea, je nepřijatelná. Proti Burnley musí Blues nastartovat sezónu vítězně.

Vyhrát Premier League znamená v posledních letech takřka výhradně selhat při pokusu o obhajobu. Naposled nezklamal Manchester United v sezóně 2011/12, kdy nesmrtelnému Siru Alexi Fergusonovi ukradl druhý titul v řadě až neméně legendárním gólem v poslední vteřině sezóny Sergio Agüero. Od té doby zůstal mistr vždy za očekáváním. A podle předsezónních výhledů to podobně vypadá i tentokrát.

Antonio Conte vstupuje do sezóny snad ještě s užším kádrem než loni, přestože hraje o soutěž víc. Zda je to chyba chladného a až příliš upřímného přístupu italského trenéra, nebo neschopností vedení přivést adekvátní posily/náhrady, to je otázka na povolanější osoby. Conte má každopádně před sebou extrémně těžký úkol a prognóza Jamieho Carraghera, kterýžto tipuje jeho vyhazov ještě před koncem ročníku, není zas až tak úplně mimo mísu.

O genocidě mladých hráčů i dřívějších opor se toho namluvilo i napsalo spousty, stejně jako o neúspěšné snaze Chelsea kádr naopak rozšířit. Věc se má zkrátka tak, že do utkání s Burnley vstupují Londýňané se třinácti plnohodnotnými členy A týmu, mezi nimiž jsou navíc i mladičký a nezkušený Charly Musonda nebo Loïc Rémy, který je na odstřel.

Vysílat signál všem protivníkům v boji o čelo tabulky bude Chelsea bez zraněných Edena Hazarda, Pedra, Tiemouého Bakayoka i Victora Mosese, který je pro změnu suspendován za vysimulovanou červenou kartu z květnového finále FA Cupu. Král střelců dvou nedávných mistrovských sezón Diego Costa se uraženě připravuje na přestup z klubu neznámo kde. A tak zbylo z kádru šampiona nedůstojné torzo…

Dost ale o Chelsea, zápas na Stamford Bridge se úplně stejně týká i Burnley, které sice taky oproti minulému ročníku oslabilo, ale u něj jsme zvyklí na sveřepé boje a mnohdy nečekané úspěchy zvyklí i s papírově mizerným mančaftem. Až čas ukáže, jak budou exity klíčových opor Michaela Keana, Andrého Graye a sázkařského magnáta Joeyho Bartona bolet.

Útočníka číslo jedna by měl suplovat Jon Walters, který by měl rovnou začít osamocen na hrotu. Sam Vokes totiž není úplně fit. Střed zálohy pak nově vyztužil Jack Cork, shodou okolností někdejší hvězdička dorosteneckého týmu Chelsea.

Burnley každopádně nemá na Stamford Bridge co ztratit. Čert vem papírové předpoklady, ale Clarets jsou mimo svůj stadion nikoli poloviční, ale zhruba tak desetinoví. Z 21 pokusů v minulé sezóně v lize a pohárech vyhráli jedinkrát! Stéblem naděje budiž listopad roku 2008, kdy hosté vyřadili Chelsea v jejím království na pokutové kopy.

Předpokládané sestavy:
Chelsea: Courtois – Rüdiger, Luiz, Cahill – Azpilicueta, Fábregas, Kanté, Alonso – Willian, Batshuayi, Morata
Burnley: Heaton – Lowton, Mee, Tarkowski, Ward – Arfield, Hendrick, Cork, Westwood, Brady – Walters

Tip redaktora: 2:1

1464 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 1464 komentářů