KNIHA: Pohled do hlavy Josého Mourinha

José Mourinho, nejúspěšnější trenér historie Chelsea, který dnes sice trénuje konkurenční Manchester United, ale jeho úspěchy v modré části Londýna ani nadstandardní vztah s fanoušky mu nikdo neodepře. Nicméně vzhledem k tomu, že zůstal v Anglii u některých fanoušků možná klesl. „Jedni ho milují, druzí nenávidí, ale všichni se zajímají,“ jak píše autor knihy Lukáš Práža, který zároveň založil časopis Fotbal Netradičně.

V knížce: Pohled do hlavy Josého Mourinha ale samozřejmě najdete detailní taktické analýzy obou působení v Chelsea. Nejenom, jak oba týmy hráli, jaké principy využívali, ale zároveň ideální sestavu z tehdejších období. V neposlední řadě, jak se Mourinho s věkem měnil, jak jednal s médii, jak využíval mladé hráče, jak vychází s bývalými hráči a jak vítězí.

Kniha je hodně zaměřena na taktiku. Můžete vidět, jak se měnila jeho taktika ve velkých zápasech s Barcelonou i ostatními velkokluby. Důležitou stránkou knihy jsou taktické analýzy. Porto, Chelsea, Inter Milán, Real Madrid i návrat do Chelsea jsou rozebrány detailní taktickou analýzou. Každý tým má individuálně vysvětlený, jakým stylem útočí, jak brání a u všech týmů je do maximálních detailů rozebraný celý herní systém. Taktická část může být užitečná nejenom pro fotbalové trenéry, ale také pro fanoušky, kteří se chtějí o fotbale dozvědět více a pochopit taktiku, jak myslí trenéři.

Součástí knížky jsou jako dárek ebooky o Realu Madrid a Chelsea, ale také uzavřená videa, která se budou týkat taktické stránky trénování Mourinha, jenž je vysvětleno v knížce.

Zároveň máte možnost získat ukázku z knížky ZDARMA. Není to tedy o tom, že si kupujete něco neznámého. Prvně si máte možnost přečíst zdarma kus knížky a v momentě, kdy se vám bude líbit, můžete přejít na nákup a koupit si celou knihu včetně všech bonusů.

811 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 811 komentářů