OFICIÁLNĚ: Matič odchází

© chelseafc.com

Nemanja Matič dnes natrvalo přestoupil do Manchesteru United.

Srbský středopolař odchází ze Stamford Bridge poté, co odehrál důležitou roli při naších posledních dvou titulech v Premier League a také při vítězství Ligového poháru.

Všechny tyto trofeje získal během své druhé štace v klubu, kam se vrátil začátkem roku 2014 vyztužit naši zálohu.

Během svého prvního angažmá v klubu – v ročníku 2009/10 – nastoupil při vítězné ligové sezoně k třem utkáním z pozice náhradníka. V lednu 2011 přestoupil do Benficy coby součást přesunu Davida Luize na Stamford Bridge.

O tři roky později se Matič z portugalského klubu vrátil a svými fyzickými dispozicemi a schopností získat míč zpět se z něj rychle stal důležitý člen kádru. Jak podstatný může být ukázal hned při svém prvním startu v Premier League na hřišti Manchesteru City, ve kterém předvedl výkon hodný hráče utkání.

V zápase, který jsme vyhráli a jako první tým zastavili City ve skórování na domácí půdě po více než třech letech, Matič předvedl skvělý výkon a jednoznačně vyhrál svůj duel ve středu pole s Yayou Touré.

Matič za nás nemohl v té sezoně nastoupit v Lize mistrů, ovšem v Premier League nastoupil ve zbytku sezony ke všem zápasům, včetně při výhře 4–0 nad Tottenhamem, 6–0 nad Arsenalem a 2–0 na Anfieldu, po níž jsme zhatili naděje domácích na titul.

V létě přišel Cesc Fábregas, a Matič s ním vytvořil ve formaci 4–2–3–1 efektivní duo. Svůj první gól za Chelsea Matič vstřelil při výhře 6–3 na půdě Evertonu zkraje sezony a další přidal krátce na to v zápase Ligy mistrů proti Sportingu Lisabon.

Až do začátku prosince nastoupil v každém ligovém zápase, hrát nemohl až v utkání na Newcastlu kvůli trestu za žluté karty, a Blues utrpěli první porážku v sezoně.

Matič plnil důležitou roli v protekci obranné čtyřky a výrazně přispěl k bezgolové remíze na Arsenalu, která nás posunula o krok blíž titulu. Poté co byl ligový titul zajištěn, byl jedním z šesti hráčů Chelsea začleněných do nejlepšího týmu sezony 2014/15.

I přes složitý ročník 2015/16 pro celý tým si Matič připsal svůj 100. zápas za Chelsea, a to při výhře 1–0 nad Arsenalem a vstřelil nádherný gól na půdě Evertonu.

Příchodem Antonia Conteho se změnila i formace a Matič ve složení 3–4–3 vytvořil duo s N'Golo Kantém. Blues následně zaznamenali 13-zápasovou vítěznou sérii a na konci října měl Matič na kontě už čtyři asistence.

Na svůj první zásah v sezoně si Srb musel počkat až do dubna, ovšem dlouho vzpomínat se bude na jeho dalekonosnou trefu v semifinále ve Wembley při výhře nad Tottenhamem.

Svůj poslední gól na Stamford Bridge vsítil při výhře 3–0 nad Middlesbrough a v základu nastoupil také při vítězství na West Bromu, po které si zajistil svou druhou medaili pro vítěze Premier League.

Celkově za Chelsea odehrál 154 zápasů a vstřelil sedm gólů.

Děkujeme Nemanjovi za jeho fantastické služby a přejeme mu, ať se mu v budoucnu daří.

352 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 352 komentářů