Chelsea nesedl Poll. Pollovi nesedla Chelsea

O červené kartě, kterou dostal náš kapitán John Terry, si každý myslí něco jiného. Podle Josého byla neoprávněná, podle některých naopak zasloužená. Celkové pojetí ze strany rozhodčího Grahama Polla bylo takříkajíc na hraně, nebo už přes?

Nepodložené informace z Anglie uvádí, že Graham Poll CFC zrovna v lásce nemá. Jen taková troška do mlýna – Chelsea v posledních třech zápasech pod jeho účinkováním nevyhrála.

Vezmeme si zápas z 5. listopadu 2006 Tottenham – Chelsea pěkně po pořádku.

První ovlivnění – vyloučení Terryho

John ve svém 288 zápase za Chelsea viděl vůbec poprvé červenou kartu. No jednou to přijít muselo. Nechceme na pana Polla svalovat jakoukoliv vinu, ale asi má na naše hráče nějaký nepříjemný vliv. John musel do šaten o něco dříve poté, co mu udělil druhou žlutou kartu za faul, žduchnutí? To se přesně neví. Neví to totiž ani sám Poll.

„Faul na Berbatova byla jasná žlutá karta, o tom není pochyb,“ řekl John pro Chelsea TV.

„Ohledně karty druhé jsem pořád zmatený. Díval jsme se na záznam pořád dokola. Já a Ledley King jsme spadli na trávník, vstali jsme, řekli si pár slov. Hrávali jsme totiž spolu Sunday (Liga, kde na začátku své kariéry John a Ledley účinkovali v klubu Senrab FC – pozn. red.) a tohle bylo jen pár pokřiků.“

„Šel jsem pryč, jenže do mě strčil Chimbonda, zapotácel jsem se a snažil se nespadnout. Na trávníku mi Poll řekl, že to bylo za žduchnutí Ghalyho, když jsem začal utíkat,“ kroutí nechápavě hlavou.

„Po zápase mi řekl, že to bylo za pád, když jsem já a Ledley spadli. Jsem opravdu zmatený a ještě ke všemu to bylo moje první vyloučení v Chelsea,“ podotkl kapitán.

Terry dostal jako trest stop na jeden zápas – to znamená že při středečním utkání proti Aston Ville v Carling Cupu bude zápas sledovat z tribuny.

Má to však i své výhody. Za prvé si v tak náročné sezoně odpočine a možná si uvědomí, že jeho chování v posledních pár týdnech bylo poněkud přehnané. Inu, špatné věci se také nosí.

Druhé ovlivnění – neuznaná branka Drogby

Hraje se v plném tempu. Kohouti se zatím nedokázali oklepat z první branky Claudea Makeleleho a už gólman domácích Robinson vytahuje ze své sítě míč po druhé. Trefil se Didier Drogba. Tentokráte Graham Poll neukazuje na značku středového kruhu, nýbrž gestem útočníkovi CFC ukazuje, že gól neplatí.

Mourinho tento moment nezkousl a na tiskové konferenci se rázně do Polla opřel. „Vyloučení a neuznaná branka Drogby je směšné. Zápas byl emotivní a pan Poll chtěl být součástí téhle show,“ uvedl.

„Bylo by dobré, kdyby rozhodčí měli také svou vlastní tiskovku. Dozvěděli bychom se spoustu zajímavých věcí,“ možná dobrý nápad, ale těmito výroky se bude zabývat disciplinární komise.

Nad výkonem Grahama Polla se podivuje také bek Ashley Cole. Kromě vyloučení Terryho a neuznané branky Drogby si všiml dvou nesprávně udělených žlutých karet. „Já ani Makelele jsme kartu dostat neměli. Opravdu nevím za co,“ diví se.

Cole přiznal, že se dříve jako hráč Arsenalu „brečením“ Josého Mourinha v novinách nikterak výrazně nezabýval. Nyní pochopil, že na některé výkony rozhodčích si portugalský trenér stěžuje oprávněně.

Je poněkud zajímavé, že boje, které řídí Graham Poll, jsou vyhrocené. Alespoň co se zápasů Chelsea týče. Fanoušek Blues si jistě s chutí počká, co anglický sudí – považovaný za jednoho z nejlepších na světě – vyvede příště. Oku nezaujatého diváka však bude neklidný zápas určitě lahodit…

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.