První slova: Tiemoue Bakayoko

© chelseafc.com

Jen krátce po podpisu svého pětiletého kontraktu s Blues si Tiemoue Bakayoko sedl s redaktory oficiálního klubového webu, aby pohovořil o svém přestupu, prozradil něco ze své minulosti a také o tom, čeho by chtěl ve své premiérové sezoně na Stamford Bridge dosáhnout…

Tiemoue, vítej v Chelsea! Proč si se rozhodl přestoupit?

Děkuji! Jsem moc šťastný, že jsem tu. Pro mě je tohle největší anglický klub a doufám, že tu dosáhnu velkých věcí. Jsem velmi hrdý.

Chelsea je skvělý klub s velkou historií a je to mistr Anglie. Mým přáním bylo, abych byl v nejlepším anglickém klubu, který dnes existuje.

Jsem moc šťastný a hrdý na sebe, moji rodinu a lidi, kteří mě dlouho sledují. Nyní začíná práce pro nás všechny, abychom se společně zlepšili.

Jak se ti líbí Cobham?

Dostalo se mi skvělého přivítání a dost mě ohromilo vybavení, které tu je. Všechno je mnohem větší než jsem znal, a vypadá to jako dokonalé místo pro fotbal.

Ještě jsem nebyl na Stamford Bridge, ale nemůžu se dočkat, až ten velký stadion uvidím.

Viděli jsme, že si si povídal s Antoniem Conte. Co ti říkal?

Mluvili jsme hodně o taktice a tréninku a našel si čas, aby mi něco řekl o mé hře a vysvětlil mi, že musím být neustále soustředěný a tvrdě pracovat.

Jak pohlížíš na Premier League, kterou si zatím sledoval jen zpovzdálí?

Vím, že Premier League je hodně náročná soutěž, jedna z nejnáročnějších na světě. Je to hodně fyzické a vím, že musím být v bojovné formě, abych mohl v této lize konkurovat.

Pro ty, kteří tě neviděli hrát, jak by si popsal svoji hru?

To je těžké, ale myslím, že jsem inteligentní hráč, který má fyzické dispozice a umí také dribliovat a procházet přes protihráče.

Připojuješ se ke svému krajanovi a parťákovi ze zálohy N'Golo Kantému. Jaký máš na něj názor a jak si myslíš, že se budete doplňovat na hřišti?

N'Golo Kanté už dokázal všechno. V loňské sezoně byl jako středový hráč nejlepším hráčem Premier League a to není snadné. Hrát po jeho boku bude pro mě něco skvělého a může mi to pomoct ve vývoji.

Odehrál jsem s ním jeden zápas za francouzský národní tým, takže se navzájem velmi dobře známe a doufám, že letos dokážeme spolu nádherných věcí.**

Bývalý záložník Chelsea Claude Makelele s tebou chvíli pracoval v Monaku…

Ano, Makelele mi hodně pomohl. Když jsem přišel do Monaka, nebyl jsem moc dobrý hráč, ale hodně jsem s ním mluvil, dal mi spoustu rad a umožnil mi hrát můj styl hry jednodušeji.

A už dříve si řekl, že Didier Drogba byl tvůj hrdina…

Drogba měl hvězdnou kariéru a dokázal tolik skvělých věcí. Nejprve v Marseille a poté zde v Chelsea. Rozhodně je to příklad, který chci následovat, abych byl takový fotbalista a osobnost i já sám. Celému světu ukázal, kdo je a já jsem to sledoval a obdivoval.

Závěrem, jaké jsou tvé cíle pro nadcházející sezonu?

Mám ambice hrát tolik zápasů, kolik to jen půjde, udělat tak velký progres, jaký jen pod vedením skvělého kouče jako Conte můžu, a na konci sezony se poté chci zúčastnit mistrovství světa.

364 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 364 komentářů