Londýnská bitva na ostří nože

Zápas splnil očekávání a bohužel se splnil i tip na vítěze duelu. Před utkáním jsem si říkal, že vyhrát na horké půdě T´hamu bude složité… a to se nakonec potvrdilo. O to větší radostí se těším na další zápasy Blues, kdy zase budu moct vidět Mourinhovu partu v euforické náladě po vyhraným zápasech.

Každopádně zápas s Kohouty byl krásný, rychlý – zkrátka lahůdka pro nezasvěceného diváka. Jedna červená a drama až do poslední minuty.

Na programu 11. kola Premier League byla sice k vidění dvě londýnská derby (Arsenal – West Ham), ale oko veřejnosti se soustředilo na druhé, prestižnější derby Tottenham – Chelsea. Už jen proto, že CFC jela na dobré vlně; namlsána kvalitním výkonem z Nou Campu, kde uhrála remízu s tamější Barcou.

Na druhou stranu Kohouti také bodovali ve čtvrtečním zápase poháru UEFA, když na White Hart Lane porazili Bruggy 3:1. Jak vidno, Tottenhamu dvoudenní zápasový deficit oproti jeho sokovi, prospěl a na bitvu se náležitě připravil. Chelsea nakonec padla a její přemožitel si tak připsal cenný skalp obhájce titulu, kterého porazil po dlouhých 16ti letech! (pozn. red. 10. 2. 1990 – 1:2). Blues tak prohráli druhý zápas od 23.8, kdy podlehli M´boro 2:1 gólem z 90. minuty.

Do hodnocení jednotlivých hráčů se pouštět nebudu, s radostí to přenechám expertům a odborníkům, ale co mě v poslední době zaráží je matný výkon Khalida Boulahrouze, jedné z předsezónních posil. Už když jsem sledoval středeční zápas Ligy mistrů, kdy Blues zavítali do katalánské metropole, říkal jsem si, že tento holandský bek zřejmě prožívá špatné období (doufám, že ne nadlouho), když v úvodu utkání vyrobil na půlce kiks a dovolil tak Decovi otevřít gólový účet zápasu. Náš kouč ho proto správně nechal v neděli jen na lavičce. Do druhého poločasu sice vystřídal Ferreiru, ale na hřišti pobyl sotva 20 minut.

Uvidíme, jaké bude rozestavení obranné čtyřky ve středu ve 4. kole Carling Cupu, kdy přivítáme na Stamford Bridge Aston Villu možná i s Milanem Barošem v základní sestavě.

Tým z předměstí Birminghamu je jistě posilněný faktem, že konečně v lize znovu vyhrál, takže se máme na co těšit.

Pokud bude v základní sestavě uzdravený Joe Cole, který mě opět přesvědčil o svých kvalitách a Blues kompaktně podají takový výkon jako v neděli, tak není pochyb o tom, kdo se dostane do čtvrtfinále poháru…

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.