OFICIÁLNĚ: Bakayoko hráčem Chelsea

© chelseafc.com

Chelsea Football Club s potěšením oznamuje, že Tiemoue Bakayoko dnes zkompletoval svůj přestup z francouzského Monaka.

22letý Bakayoko je urostlý, silný a rychlý střední záložník, jenž hrál důležitou roli při loňském triumfu Monaka ve francouzské Ligue 1, stejně jako se významně podílel na postupu klubu do semifinále Ligy mistrů.

Nedávno si odbyl svůj debut za Francii, kde nastoupil po boku N'Gola Kantého, a je širokou veřejností považován za jednoho z nejlepších mladých středopolařů Evropy.

Bakayoko, který s klubem podepsal pětiletý kontrakt a bude nosit dres s číslem 14, po podpisu smlouvy řekl: „Jsem moc šťastný, že jsem tu a že přicházím do tohoto skvělého týmu. Vyrostl jsem při sledování Chelsea. Upsat se byla pro mě přirozená věc, protože je to klub, který jsem v dětství moc miloval.“

„Nyní se těším, jak porostu pod tímto fantastickým koučem a po boku tolika skvělých spoluhráčů.“

Technický ředitel Michael Emenalo dodal: „Tiemoue byl vynikající při jízdě Monaka minulou sezonu, kdy se z nich stal jeden z nejlepších celků Evropy, a těší nás, že ho můžeme přivítat do Chelsea.“

„I přes svůj nízký věk má už spoustu zkušeností coby vítěz francouzského titulu a rovněž z vyřazovacích fázích Ligy mistrů a věříme, že do našeho kádru dodá značnou kvalitu.“

V době držení míče Bakayoko většinou hraje rychle a prostě, ale v případě potřeby má rovněž schopnosti být více expanzivní směrem do útoku, a je silný v soubojích jeden na jednoho.

Díky svým fyzickým dispozicím, podvědomí a timingu je výtečný při vybojovávání míče a dokáže donutit soupeře k chybám. V Monaku nastupoval ve dvoučlenné střední záloze, a při cestě Ligou mistrů vyřadili například Manchester City či Borussi Dortmund. Proti celku Pepa Guardioly Bakayoko vstřelil v odvetě rozhodující gól.

Bakayoko se narodil v Paříží, prošel akademií Rennes a svůj debut v A týmu si odbyl v srpnu 2013, týden po svých 19. narozeninách.

Následující léto se uspal Monaku a za knížecí klub odehrál během třech sezon téměř 100 zápasů, v nichž vstřelil pět gólů.

423 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 423 komentářů