Chelsea zvyšuje úsilí o Sandra a Bakayoka

Vedení Chelsea hodlá potěšit svého manažera Antonia Conteho a ještě tento týden zvýší své úsilí v podobě vylepšené nabídky za Alexe Sandra z Juventusu. Zároveň nadále dělá progres v honu na Timeoue Bakayoka z Monaka.

Conte, který je v tuto chvíli na dovolené v Itálii, očekával vzhledem k návratu Blues do Ligy mistrů brzké posílení kádru. Nicméně nedostatečná aktivita na trhu 47letéhé kouče údajně hluboce frustrovala.

Vztah mezi italským manažerem a vedením klubu také otestovala textovka, kterou Conte poslal Diegu Costovi s tím, že s ním v příští sezoně nepočítá, a Španělský útočník to následně zveřejnil v médiích.

Conteho situace se navíc zkomplikovala tím, že Chelsea se stále nedohodla s Evertonem na přestupu Romela Lukaka – za něhož Toffees chtějí částku přesahující dosavadní přestupní rekord – který má Costu nahradit.

Chelsea dala Contemu jasně najevo, že nezmění svou strategii na trhu, která ji přináší úspěchy, a klub věří, že vztahy budou ještě před zahájením předsezonní přípravy zcela urovnány s tím, že do té doby zajistí výrazné posily.

Generální manažer Juventusu Beppe Marotta o víkendu uvedl, že počáteční nabídka za Alexe Sandra byla odmítnuta. „Nevím, co ie (Sandro) myslí o zájmu Chelsea,“ řekl. „Hráči jsou vládci svých vlastních osudů.“

V příštích dnech se očekává vylepšená nabídka ve výši 55 milionů liber, kterou by se překonal dosavadní klubový rekord, což může být pro brazilského levého beka či halfbeka vysoce atraktivní.

Conte označil Sandra, jenž má na svém kontě sedm zápasů za Brazílii, jako potencionální upgrade na pozici levého halfbeka, kde nastupuje Marcos Alonso.

Dlouhodobý zájem Chelsea o Bakayoka také pravděpodobně brzy dojde ke svému rozuzlení. Francouzský reprezentant přestoupí do západního Londýna za zhruba 40 milionů liber. Jeho příchod by nutně neznamenal odchod Nemanji Matiče.

Willy Caballero, jemuž na konci toho měsíce končí kontrakt v Manchesteru City, přijde do Chelsea jako volný hráč, a bude plnit pozici dvojky namísto Asmira Begoviče, který přestoupil do Bournemouthu.

Ředitelka Chelsea Marina Granovskaia je během léta v pravidelném kontaktu s Conteho agentem Federicem Pastorellem a doufá, že Ital po svém návratu do Londýna podepíše nový kontrakt s ročním platem 9.6 milionu liber a platností do roku 2021.

811 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 811 komentářů