Chelsea sleduje situaci kolem Mahreze

Chelsea monitoruje situaci kolem křídelníka Leicesteru City Riyada Mahreze. Manažer Blues Antonio Conte chce z důvodu zranění Eden Hazarda více křídelníků a nejlepší hráč loňské sezony už dokonce podal žádost o přestup.

Dalším hráčem, kterého má Conte na seznamu posil, je levý bek Juventusu Alex Sandro. Italský manažer chce totiž mít v příští sezoně možnost měnit systém se třemi a čtyřmi obránci.

Conte dovedl Chelsea k titulu tím, že přešel na hru na tři beky, nicméně se rozumí, že Ital nyní pracuje na tom, aby mohl měnit formaci podle soupeře.

Ačkoli je pravděpodobné, že Conte začne následující ročník s letošním úspěšným systémem se třemi vzadu, tak 47letý manažer zároveň hodlá vybudovat kádr, který mu umožní přechod na jeho oblíbený systém 4–2–4 a měnit různé systémy během zápasů.

To je také důvod, proč Conte uvažoval o příchodu křídelního hráče ještě před tím, než si Hazard poranil kotník a musel jít na operaci, přičemž následná rehabilitace mu zabere zhruba tři měsíce.

Alex Sandro, kterého si Juventus cení na 45 miilonů liber, dokáže hrát jako levý bek i levý halfbek, což by Conteho možnosti výrazně pozvedlo.

Chelsea je jedním z řady klubů, které projevily zájem o hvězdu Arsenalu Alexise Sancheze, ovšem vyjádření Mahreze, že chce odejít z Leicesteru, Blues rovněž neuniklo.

Manažer Arsenalu Arsene Wenger přiznal svůj zájem o Mahreze a Chelsea nyní sleduje vývoj situace okolo 26letého Alžírana.

Mahreze preferuje setrvání v Premier League a rozumí se, že je nakloněn přesunu do londýnského klubu. Minulý měsíc byl zachycen na kameře, jak říká, že Chelsea je „neuvěřitelný klub. Skutečný klub“.

Leicester si Mahreze cení na 50 milionů liber, což pravděpodobně Arsenal ani Chelsea nezaplatí. Sám hráč věří, že má s klubem ústní dohodu o tom, že může letos v létě odejít do klubu hrajícího Ligu mistrů a vzhledem ke svému odhodlání odejít je pravděpodobné, že cena půjde postupně dolu.

555 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 555 komentářů