Hazard zvolen Player of the Year

© chelseafc.com

Závěr úspěšné sezony Chelsea se odehrál včera v londýnském Battersea Evolution, kde byly jako každoročně předávány ocenění vybraným hráčům. Show provázely rozhlasový moderátor Jeremy Vine a komik Omid Djalili, oba zarytí fanoušci Chelsea.

Detaily o vítězích jsou následující:

YOKOHAMA CHELSEA PLAYER OF THE YEAR

Eden Hazard se stal teprve druhým hráčem v 50leté historii ceny, který ji získal potřetí. Skvělý Belgičan, který se nejen svými 16 zásahy výrazně podílel na zisku letošní koruny pro vítěze Premier League, byl zvolen nejlepším hráčem klubu fanoušky na oficiální webové stránce klubu. Stejně tak ji získal i před dvěma lety, kdy jsme rovněž vyhráli ligu. Svou první cenu Chelsea Player of the Year získal v ročníku 2013/14, což znamená, že tuto trofej obdržel potřetí v posledních čtyřech letech. Tím dalším trojnásobným vítězem této ceny je Frank Lampard (2004, 2005, 2009).

Tím, kdo vyhlásil letošního vítěze, byl manažer Antonio Conte společně s prezidentem Yokohamy v Evropě panem Hasmimoto.

CHELSEA PLAYER'S PLAYER OF THE YEAR

N'Golo Kanté byl vybrán nejlepším hráčem sezony svými spoluhráči, podobně jako tomu bylo v případě zisku národní ceny PFA Player's Player of the Year minulý měsíc. Další dvě, které za tento ročník získal, byly Football Writer's Footballer of the Year a Premier League Player of the Year. Francouzský záložník však exceloval také jako týmový hráč, přičemž získal dva ligové tituly po sobě, nejprve s Leicesterem a nyní s Chelsea.

Tuto cenu překvapenému středopolaři předali ještě v Cobhamu David Luiz a Kurt Zouma, nicméně Kanté poděkoval svým kolegům také v Battersea.

„Jelikož jsme společně strávili tak dlouho, a vyhráváme a prohráváme společně, tak být zvolen ostatními hráči je něco speciálního,“ řekl. „Strávil jsem tu výbornou sezonu.“

„Byla smůla, že jsme v sobotu nevyhráli, ale byla to dobrá sezona a doufejme, že příští sezoně budeme ještě silnější.“

CHELSEA GOAL OF THE SEASON

O této ceně rozhodovaly hlasy fanoušků na oficiálním webu a získal ji ve druhé sezoně v řadě Eden Hazard.

Opět zvítězil jeho individuální gól v domácím londýnském derby, avšak tentokrát byl namísto Tottenhamu jeho obětí Arsenal. Belgičan vstřelil náš druhý památný gól po svém sólu při únorové výhře 3–1.

Cenu usmívajícímu se Hazardovi předal na podiu Michael Ballack, vítěz ligy a poháru během angažmá v Chelsea mezi lety 2006 a 2010.

„Normálně po zápase neseleduju zpětně své góly, ale když je to gól jako tenhle, tak jsem toho po dobu jednoho týdne sledoval každý den,“ přiznal Hazard.

CHELSEA LADIES PLAYER OF THE YEAR

Manažerka Chelsea Ladies Emma Hayes MBE na podiu vyhlásila vítězku ceny pro dámy za rok 2017, kterou se stala rovněž držitelka šlechtického titulu MBE Karen Carney.

ADIDAS CHELSEA ACADEMY OF THE YEAR

Vítězem ceny pro nejlepšího hráče akademie byl zvolen Mason Mount, kapitán našeho týmu do 18 let, který obhájil FA Youth Cap ve čtvrtém roce po sobě. 18letý hráč se také podílel na úspěšném tažení ligou do 18 let a pravidelně nastupoval na náš rezervní tým. V této soutěži je Mount jedním z nominovaných na cenu Player of the Season.

471 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 471 komentářů