Drogba vítá příchod Essiena

Útočník Chelsea Didier Drogba podporoval příchod Michaela Essiena na Stamford Bridge. Chelsea dokončila poslední detaily ohledně přestupu Essiena a hráč dnes nastoupí do večerního utkání Ghany se Senegalem.

Essien je velkým kamarádem Didiera Drogby a očekává se, že se velmi rychle v anglické lize usadí.

„On ode mne nepotřebuje žádnou radu, jak se hraje v Anglii. Je totiž velmi silný a odvážný a má všechny předpoklady se tu prosadit," řekl útočník Pobřeží Slonoviny.

„Opravdu chtěl tak hodně přestoupit k nám, všichni na něj tady čekají a on nám toho hodně dá."

Essien k tomu dodal: „Je to pro mě nové dobrodružství a nejsem z toho vůbec vystrašený. Vím kam jdu. Když jsem podepsal smlouvu s Lyonem, tak tam byla také velmi velká konkurence. Ale já jsem bojoval, abych měl místo v sestavě a to samé udělám v Londýně.“

Essien přišel do Lyonu v roce 2003 z Bastie a stal se nedílnou součásti týmu francouzských šampiónů, ale letos už zmeškal tři poslední utkání kvůli přestupovým tahanicím.

„Rád bych poděkoval prezidentovi a vedení Lyonu, že mi dovolili opustit klub, to je skvělé," přidal Essien.

„V Lyonu dělali vše pro to, aby mě udrželi, ale já jsem chtěl odejít. Chci hrát za Chelsea a být jedním z nejlepších na světě."

Příchod Essiena poskytne ještě více možností kouči Mourinhovi. A také Gudjohnsen se bude moci vrátit na post útočníka, protože v utkání s Wiganem doslova selhal a o poločase byl nahrazen Joe Colem.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.