DIDIT! Drogba podepsal!

„A? si každý říká, co chce. Didier zůstává v Chelsea!“ stopl spekulace José Mourinho. Drogba totiž svým podpisem definitivně stvrdil smlouvu prodlužující kontrakt do roku 2010. V pátek to potvrdil klub na oficiálních stránkách.

Drogba v letošní sezoně sází jeden gól za druhým a svými famózními výkony dopomáhá londýnskému týmu k bodům.

Chelsea si proto chtěla pojistit jeho služby a předložila mu smlouvu do roku 2010. „DIDI“ podle svých slov dlouho neotálel a s chutí podepsal. „Jsem v Chelsea š?astný,“ vysvětlil hlavní důvod.

„Je to dobré pro Didiera i Chelsea. Klub si zasloužil, aby zůstal. Didier si zase zasloužil nový vylepšený kontrakt,“ uvádí manažer José Mourinho.

O Drogbu před pár týdny projevil vážný zájem francouzský klub Lyon. Samotný hráč pak do novin přiznal, že ho několikrát kontaktovali zástupci klubu. Údajně se ho ptali, jak se mu daří a jestli nepřemýšlel nad možností, že by se vrátil do Ligue 1.

„Teď mu klidně může volat kamarád z Lyonu a nikdo nemůže říct, že se francouzskému týmu upíše. Nyní také může jít nakupovat do Milána a nikdo nemůže říct, že jde podepsat smlouvu s některými tamějšími kluby,“ vysmívá se spekulantům portugalský trenér.

„Tohle je čtyřletý kontrakt a Didier zůstává v Chelsea! Fantastické.“

Úsměv na tváři nezakryl před kamerami Chelsea TV ani výkonný ředitel Peter Kenyon, který je potěšen uzavřením nového kontraktu.

„Didier Drogba má charakter, je to velký hráč. Myslím, že se o tom bude mluvit po celé Evropě, když jsme udrželi jednoho z nejlepších útočníků,“ uvedl Kenyon.

Didier Drogba přestoupil do Chelsea před třemi lety z Olympique Marseille. Majitel Roman Abramovič musel šáhnout „hluboko“ do kapsy a vysolit na stůl 24 milionů liber. Během dvou sezon se z Drogby stal základní kámen Mourinhovy sestavy.

Když ale CFC angažovala Andreje Ševčenka, mnozí se domnívali, že reprezentant Pobřeží slonoviny místo v základní jedenáctce ztratí. Jenže zatímco Ukrajinec výkonnostně pokulhává, Drogba září.

V patnácti zápasech vstřelil deset branek a navíc se dělí po čtyřech kolech o titul nejlepšího střelce Ligy mistrů.

Naposledy se trefil do sítě Barcelony. Na konečný stav 2–2 vyrovnával v nastaveném čase.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.