FC Barcelona 2 Chelsea 2

Není se, co divit, že bylo rozdáno tolik karet a zápas byl tak vynervovaný. Vzpomínáte na bitvu na MS mezi Portugalskem a Nizozemím? Včera na lavičku usedl Portugalec a na druhou židli se posadil Nizozemec. Jako na MS dopadl zápas lépe pro Portugalce…

Mourinho vyslal to nejlepší, co měl k dispozici, aby ztížil Barceloně její postup ze skupiny. A povedlo se… Drama začalo už ve třetí minutě, kdy se trefil Deco. Tohle jste však všichni viděli a asi jen tak nezapomenete na toto utkání. Obzvláště až na mírné superlativy komentátora, který se příliš často nechával příliš unést (inu, na Míru Bosáka nikdo nemá).

Nou camp, nový domov Eidura Gudjohnsena, který až do včerejšího večera neměl tu čest trefit se na nové domácí půdě. Ale sedm minut poté, co Lampard velice originálním způsobem srovnal (takhle by to netrefil, ani kdyby moc chtěl – odvážným štěstí přeje) se zapsal do statistiky zápasu. Ronaldinho si pohrál s Boulahrouzem, nacentroval před branku a John Terry ani Carvalho Gudjohnsena nestihli a Islanďan pohotově zakončil…

Takhle moc se naposledy radoval tak v roce 2004. Vyskakoval do vzduchu a objímal se svými novými spoluhráči. Tři a půl tisíce Angličanů v hledišti zamáčklo slzu. I my u televizních obrazovek, ale co jsme chtěli? Od Hasselbainka to bylo ušlechtilé gesto, když se všem fanouškům letos hned omlouval, když v drese Addicks skóroval na SB.

Čekali jsme snad u Eidura něco podobného? I John Terry se otáčel a vlastně nedokázal pochopit, že Gudjohnsen skóroval pro jiný tým. Chelsea už se sice zdála unavená a hlavně rozhozená nerovnoměrným pískáním sudího, ale jen tak se Blues nedali. Barcelona už se těšila do šaten a Giuly i pomýšlel na gól, ale ztratil míč. Toho se chytil neúnavný Essien a sprintem v 93. minutě přeběhl do útočné pozice, nacentroval před bránu, kde se ocitl bůhví jakou náhodou Terry, který sklepl hlavou Drogbovi, který nás znovu donutil k slzám. 2:2!!!

Rijkaard si ještě něco běžel vyříkat s rozhodčím, Mourinho sklouznul na trávníku po kolenou jako nejlepší útočník světa. Barcelona je třetí ve skupině, my první. Na druhou příčku se prodral Werder. Uvidíme, jak se to ještě všechno vyvrbí. Na konečný souboj o druhé postupové místo mezi Němci a Katalánci bychom se rádi podívali všichni. Zvláště, když Španělé měli před startem připomínky, že to my se budeme rvát o druhou příčku. Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.