Preview: Barcelona vs. Chelsea

Nou Camp bude v úterý večer hostit pokračování souboje titánů. Domácí Barca si bude chtít ve skupině bodově polepšit, zatímco Chelsea by zisk tří bodů poslal do vyřazovací fáze. Dokáží Blues španělského mistra opět porazit?

Před dvěma týdny v Londýně ukončili svěřenci Josého Mourinha šňůru barcelonského týmu v evropských pohárech, která čítala patnáct zápasů bez porážky. Tedy přesněji řečeno – ukončil ji fantastickým gólem Didier Drogba, nejlepší střelec Ligy mistrů z afrického kontinentu. Španělé se ale oklepali a o víkendu porazili Recreativo Huelva 3:0 i díky dvěma gólům Ronaldinha.

O vztahu mezi Mourinhem a Rijkaardem toho už bylo napsáno hodně, většinou nic moc hezkého. Kouč Barcelony se však nechal slyšet, že mezi ním a portugalským stratégem není hlubší rozpor. „Nikdy jsem si o něm nic špatného nemyslel, je to skvělý trenér a respektuji to, jak pracuje. Nikdy jsem s ním problém neměl,“ tvrdí trochu překvapivě Nizozemec. Vyjádřil se také o způsobu hry Londýňanů. „Utkali jsme se s nimi několikrát a víme, jak hrají. V protiútocích nejsou tak rychlí jako před dvěma lety, ale jsou tvrdí, důslední, odolní a dobře organizovaní. Když nemají balon, jsou výborně postavení a nechávají vám málo prostoru,“ sdělil své poznatky Rijkaard.

Sobotní zápas se Sheffieldem tak trochu naboural Mourinhovy plány. Zranil se totiž Didier Drogba a i Andryi Shevchenko má zdravotní problémy. Oba top hráči sice do Barcelony odcestovali a ráno s týmem absolvovali procházku bez jakýchkoli viditelných problémů, ale jejich start v zápase je velmi nejistý. Za Katalánce samozřejmě nenastoupí dlouhodobě zraněný Samuel Eto’o, ale Lionel Messi už se dal po patáliích s kotníkem do pořádku.

Kouč Blues řeší největší dilema na brankářském postu. Připravený nastoupit už je Carlo Cudicini, ale původně třetí brankář Hilario si o start v základu řekl skvělými výkony v poslední době. V obraně se dá očekávat, že nastoupí Khalid Boulahrouz, na kterého nemá Ronaldinho zrovna příjemné vzpomínky. V záloze to asi bude diamantové rozestavení Makelele – Essien – Lampard – Ballack, i když jeden nikdy neví, co Mourinho vymyslí. Pokud se naši útočníci neuzdraví, velká příležitost čeká na Salomona Kaloua. A co říci na závěr? Snad jen jediné – the show must go on!

Barcelona – Chelsea
Stadion: Nou Camp
Výkop: 31.10.2006 20:45

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.