Nejdražším hráčem je Essien

Doposud byl nejdražším koupeným hráčem Didier Drogba, ale to už neplatí. Majitel Roman Abramovič vynaložil všechna úsilí a částku 40 milionů eur za Michaela Essiena.

Když Drogba přišel z Olympique Marseille za 36 milionů eur, všichni se divili, jestli Chelsea neplatí až příliš velké částky za jednoho hráče.

Jenže pro Romana Abramoviče to jsou drobné… proto neváhal a po dlouhých jednáních okamžitě navštívil prezidenta Lyonu Aulase, aby s ním dojednal přestup Essiena na Stamford Bridge.

Exkluzivní host šéfa Lyonu musel velmi potěšit. I když nejprve Aulas Abramoviče odmítl, ten totiž nabízel 38 milionů eur + záložníka Tiaga. Cena musela být tedy vyšší. Na částku 40 milionů euro se už Aulas chytil. Essien se tak společně s Rooneym (ManU) dělí o 11. pozici nejdražšího hráče planety za prodejní částku 1,174 miliardy ko­run.

Vyplatí se nám za tyto peníze? Jeho bývalý trenér Paul Le Guen o něm tvrdí, že patří mezi nejlepší záložníky na světě: „Když se rozběhne, už ho nikdo nezastaví. Fyzicky i psychicky je na tom nejlépe ze všech hráčů, co znám. Troufám si tvrdit, že Essien bude nejlepší záložník na Zemi!“

Momentálně naši záložní řadu bude muset někdo opustit. V posledních dnech se velmi vážně diskutuje o odchodu Jiřího Jarošíka do Birminghamu City. Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která Jirku zastupuje, řekl, že mu volal trenér Birminghamu Steve Bruce a potvrdil mu, že má o českého reprezentanta velký zájem.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.