Do Barcelony s oběma útočníky

Útočná dvojice Didier Drogba – Andriy Shevchenko navzdory nedávným zdravotním problémům odcestovala se spoluhráči do Barcelony.

Schevcenka nepustil natažený sval ve víkendovém duelu se Sheffieldem ani na lavičku, Drogba byl stažen o poločase po nepříjemné srážce s protihráčem.

Oba dva přesto odletěli do Španělska, kde se Chelsea v úterý utká s tamní Barcelonou. O tom, zda-li do tohoto duelu zásahnou, rozhodne pondělní trénink na Nou Campu.

Manažer Chelsea José Mourinho tak musí stejně jako před prvním střetnutím na Stamford Bridge řešit nepříjemné potíže. „Před prvním utkáním nám chyběli dva brankáři, teď se možná budeme muset obejít bez dvou útočníků.“

Andriy Shevcenko doufá, že se včas uzdraví a že bude moci zopakovat hattrick, kterým v roce 1997 ještě v dresu Dynama Kyjev potupil slavný španělský velkoklub.

„Moc rád na ten den vzpomínám. Diváci na Nou Campu tleskali našemu týmu,“ vrací se do minulosti. „Jednu branku jsem vstřelil z penalty a pak jsem se dvakrát trefil hlavou.“

Následující zápas je pro oba celky velmi důležitý. Chelsea by se v případě výhry kvalifikovala mezi posledních šestnáct a zároveň by velmi ohrozila postup katalánského klubu.

„Je pěkné jet do Barcelony bez zbytečného tlaku, ale zároveň nesmíme nic podcenit,“ varuje Frank Lampard. „Potřebujeme hrát naši hru a pokračovat v dobrých výkonech z posledních zápasů.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.