Mourinho: Nemusím nic dokazovat

José Mourinho jednoznačně odmítl všechny spekulace, že pokud letos nevyhraje se svým týmem Ligu mistrů, bude muset lavičku Chelsea opustit.

Přestože má Portugalec téměř neomezené finanční zdroje, v Londýně se mu ještě nepodařilo zopakovat úspěch z Porta, kde ušatý pohár získal. Nejblíže byl k vysněné trofeji v roce 2005, kdy jeho mužstvo vypadlo v semifinále s Liverpoolem po kontroverzním gólu Luise Garcíi, minulý ročník milionářské soutěže skončil pro The Blues v osmifinále s Barcelonou. Mourinho ale odmítá, že by po případném dalším neúspěchu mohl opustit trenérské křeslo.

„Jediní lidé, kteří na mě mohou vytvořit tlak, jsou ti, od kterých to chci,“ prohlásil Mourinho pro News of the World. „Nyní nemusím nikomu nic dokazovat. Tou fází už jsem si prošel.“

Chelsea se v úterý v Barceloně pokusí prodloužit svou bilanci jedenácti výher z posledních dvanácti zápasů. Blues si v poslední době vytvářejí hodně šancí, ale s koncovkou už je to horší – například v nedávném utkání s Portsmouthem, které domácí na Stamford Bridge vyhráli pouze 2:1, vyslali Londýňané na Davida Jamese 21 střel, největší počet za deset let! Navzdory tomu jediná výhra vyšší než o dvě branky se v této sezoně zrodila hned na jejím úvodu, kdy Chelsea přejela Manchester City 3:0.

Kapitán John Terry nicméně věří, že jakmile se tým hvězd pořádně sehraje, přijdou i góly. „Loni na začátku jsme si vytvářeli nespočet šancí, ale neproměňovali jsme je. Pak to náhle začalo klapat. Až se to stane i letos, dáme někomu i čtyři nebo pět branek,“ věří JT.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.