Lampard v číslech

© chelseafc.com

Legenda Chelsea Frank Lampard oznámil v 38 letech konec kariéry profesionálního fotbalisty. Zde jsou statistiky, které z něho dělají jednoho z největších velikánů, kteří si kdy oblékly slavný modrý dres…

Anglický středopolař odešel ze Stamford Bridge v roce 2014 a od té doby hájil barvy Manchesteru City a New Yorku City, přičemž po odchodu z druhého jmenovaného celku ukončil svou hráčskou kariéru. Nicméně i přes tyto dvě štace a začátek kariéry ve West Hamu United, bude to právě Chelsea, s kterou bude po 13 letech na západě Londýna už navždy spojován.

Pokud jsou nějaké pochybnosti o vlivu a přínosu, které pro Blues měl, stačí se jen podívat na jeho čísla z angažmá na Stamford Bridge. A čísla nelžou!

211

Frank v roce 2013 předstihl Bobbyho Tamblinga coby historicky nejlepšího střelce klubu, a to když vstřelil dva góly do sítě Aston Villy, čímž překonal hranici 202. Ze Stamford Bridge odešel o rok později, během něhož svůj rekord ještě navýšil.

11

Lampardovu sbírku velkých trofejí v modrém dresu překoná jen málokdo: jednou Liga mistrů, třikrát Premier League, čtyři FA Cupy, dva Ligové poháry a jednou Evropská liga.

1

Trofej Ligy mistrů vzešla z neuvěřitelné noci v Mnichově. V roce 2008, kdy jsme ve finále s Manchesterm United prohráli, se stal vůbec prvním hráčem Chelsea, který vsítil gól ve finále nejprestižnější klubové soutěže Evropy. O čtyři roky později nás už jako první kapitán k památné trofeji dovedl.

648

Pouze John Terry, Peter Bonetti a Ron Harris odehráli více utkání za Chelsea než Lamps. Skutečnost, že této mety dosáhl v pouhých 13 letech, je prostě dech beroucí.

164

Mezi říjnem 2001 a prosincem 2005, tedy celé čtyři roky, nechyběl v žádném zápase Premier League, což je na hráče z pole absolutní rekord.

50

Po 50 letech jsme vyhráli náš první titul v anglické nejvyšší soutěži, a to po dvou zásazích Lampse na hřišti Boltonu, po nichž jsme vyhráli a zajistili si prvenství v sezoně 2004/05.

303

Kromě svých gólů za Chelsea jich 29 vstřelil v dresu Anglie a střelecky se dokázal prosadit také ve West Hamu United, Manchesteru City a New Yorku City, čímž ve své kariéře překonal metu 300 vstřelených branek.

279 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 279 komentářů