Lampard v číslech

© chelseafc.com

Legenda Chelsea Frank Lampard oznámil v 38 letech konec kariéry profesionálního fotbalisty. Zde jsou statistiky, které z něho dělají jednoho z největších velikánů, kteří si kdy oblékly slavný modrý dres…

Anglický středopolař odešel ze Stamford Bridge v roce 2014 a od té doby hájil barvy Manchesteru City a New Yorku City, přičemž po odchodu z druhého jmenovaného celku ukončil svou hráčskou kariéru. Nicméně i přes tyto dvě štace a začátek kariéry ve West Hamu United, bude to právě Chelsea, s kterou bude po 13 letech na západě Londýna už navždy spojován.

Pokud jsou nějaké pochybnosti o vlivu a přínosu, které pro Blues měl, stačí se jen podívat na jeho čísla z angažmá na Stamford Bridge. A čísla nelžou!

211

Frank v roce 2013 předstihl Bobbyho Tamblinga coby historicky nejlepšího střelce klubu, a to když vstřelil dva góly do sítě Aston Villy, čímž překonal hranici 202. Ze Stamford Bridge odešel o rok později, během něhož svůj rekord ještě navýšil.

11

Lampardovu sbírku velkých trofejí v modrém dresu překoná jen málokdo: jednou Liga mistrů, třikrát Premier League, čtyři FA Cupy, dva Ligové poháry a jednou Evropská liga.

1

Trofej Ligy mistrů vzešla z neuvěřitelné noci v Mnichově. V roce 2008, kdy jsme ve finále s Manchesterm United prohráli, se stal vůbec prvním hráčem Chelsea, který vsítil gól ve finále nejprestižnější klubové soutěže Evropy. O čtyři roky později nás už jako první kapitán k památné trofeji dovedl.

648

Pouze John Terry, Peter Bonetti a Ron Harris odehráli více utkání za Chelsea než Lamps. Skutečnost, že této mety dosáhl v pouhých 13 letech, je prostě dech beroucí.

164

Mezi říjnem 2001 a prosincem 2005, tedy celé čtyři roky, nechyběl v žádném zápase Premier League, což je na hráče z pole absolutní rekord.

50

Po 50 letech jsme vyhráli náš první titul v anglické nejvyšší soutěži, a to po dvou zásazích Lampse na hřišti Boltonu, po nichž jsme vyhráli a zajistili si prvenství v sezoně 2004/05.

303

Kromě svých gólů za Chelsea jich 29 vstřelil v dresu Anglie a střelecky se dokázal prosadit také ve West Hamu United, Manchesteru City a New Yorku City, čímž ve své kariéře překonal metu 300 vstřelených branek.

279 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 279 komentářů