OFICIÁLNĚ: Mikel odchází do Číny

© chelseafc.com

John Obi Mikel se po 10 letech v Chelsea, během nichž vyhrál všechny velké klubové trofeje, přesouvá do čínského celku s názvem Tianjin TEDA.

29letý středopolař je jedním z vybrané skupiny pěti zahraničních hráčů v naší historii, který dosáhl na metu 300. odehraných zápasů – po boku legend Blues jako jsou Petr Čech, Didier Drogba, Branislav Ivanovič a Gianfranco Zola.

Jeho nejslavnější moment přišel v Mnichově v roce 2012, kde nám jeho neuvěřitelná dispciplína v záloze a ochrana obranné řady dopomohla k našemu prvnímu triumfu v Lize mistrů.

Trofeje byly pro Nigerijce na západě Londýna pravidlem. Ve své premiérové sezoně 2006/07 v návaznosti na svůj příchod z norského Lyn Oslo se stal nejlepším mladým hráčem klubu. Vzpomínaný ročník zakončil s dvěma medailemi na krku: z Ligového poháru a z FA Cupu. Poslední jmenovanou trofej pozvedl v modrých barvách hned čtyřikrát.

Mikel se učil od jednoho z nejlepších defenzivních štítů ve fotbale – Claude Makeleleho – a vydal se v jeho stopách, přičemž se stal pravidelně nastupujícím hráčem pod řadou manažerů v Chelsea. Medaile získal pod vedením Josého Mourinha, Guuse Hiddinka, Carla Ancelottiho, Roberta Di Mattea a Rafaela Beniteze.

Mikel přispěl také ke dvěma ligovým titulům v Premier League. Nejprve v roce 2010, kdy kryl záda svým vysoce produktivním spoluhráčům, s nimiž získal Double. Druhá z trofejí přišla o pět let později, kdy nám během sezony pomohl k důležitým a vitálním vítězstvím. Ve stejném ročníku navíc přidal do své sbírky druhý Ligový pohár.

Svým volejem do dítě Fulhamu v září 2013 ukončil svou sérii bez střeleného gólu, která trvala od ledna 2007. Nespoutaná vášeň v tvářích jeho spoluhráčů se promítla také v hledišti Stamford Bridge, což poukázalo na jeho kultovní status mezi fanoušky Chelsea.

Na mezinárodní scéně Mikel dovedl Nigérii coby kapitán k prvenství na Africkém poháru národů v roce 2013 a svou zemi vedl také na Konfederačním poháru ve stejném roce. Kapitánskou pásku znovu navlékl na Olympiádě v Riu, kde svůj celek dovedl k historické bronzové medaili.

Celkově Mikel odehrál za Chelsea 372 zápasů a vstřelil šest gólů. Nyní odchází s naším požehnáním do Číny a děkujeme mu z celého srdce za jeho mimořádné služby.

125 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 125 komentářů