Chelsea o krok blíže k přestavbě Stamford Bridge

Již je tomu více než rok od doby, kdy na veřejnost prosákly plány na přestavbu domovského stánku Chelsea. Budou se tedy fotbalisté Blues v blízké budoucnosti stěhovat na „nový Stamford Bridge“? Zprávy v médiích z posledních dnů hovoří, že plán na přestavbu má v dohledné době získat zelenou. Fanoušci by se tedy mohli pomalu připravit na loučení se současnou podobou nejstaršího stadionu Premier League.

V roce 2015 vydalo vedení Chelsea ambiciózní plán spočívající v přestavbě Stamford Bridge, díky kterému by kapacita nového stánku čítala 60 000 míst. Plán je to ambiciózní zejména díky hustě zastavěnému okolí kolem svatostánku aktuálně prvního týmu Premier League. Vybudování nového domova klubu ve stávající lokalitě se zdá býti plánem B vedení Chelsea. Již dříve se totiž londýnský klub pokusil získat pozemky v oblasti elektrárny Battersea, nabídka ovšem nepochodila.

Po tomto nezdaru se tak muselo najít jiné řešení. Nakonec byla zvolena na první pohled velmi složitá varianta, a to vybudování stavby s vyšší kapacitou přímo na základech současného Stamford Bridge, který je nejstarším místem, na němž se hrají zápasy Premier League, a pro zajímavost, stadion Chelsea je pak současně 5. nejstarším fotbalovým svatostánkem na Britských ostrovech. Ve finále se složitá varianta přestavby zdá být tou nejlepší, jelikož s tímto místem je spojena celá historie Chelsea a fanoušci klubu jsou s touto lokalitou silně spjati.

A právě v souvislosti s historií tohoto místa se nese vizuální řešení plánovaného monstrózního díla, které by se mělo nést v duchu gotiky v kombinaci prvků moderny. Výstavba nového chrámu Chelsea má vyjít v přepočtu na 500 milionů liber, stadion by měl poskytnout užitnou plochu 60 000 metrů čtverečních a nést by jej mělo celkem 264 zděných pilířů. Na pomoc s vizuální stránkou a celkových architektonickým řešením byla přizvána renomovaná švýcarská stavební společnost Herzog & de Meuron. Namátkou inženýři této společnosti stojí za vybudováním Alianz Areny německého klubu Bayernu Mnichov či za konstrukcí Pekingského národního stadionu.

Finální plány na přestavbu by již měly být hotové a během následujících týdnů by (dle zpráv v médiích) měly být předloženy radě města k odsouhlasení a získání povolení. Dle slov jednoho z pracovníků úřadu Johna Sancheze poslední návrhy vyhovují požadavkům, zejména s ohledem na technické provedení stavby. Fotbalová veřejnost tak bude v následujících týdnech pozorně sledovat, zda se tyto informace potvrdí, minimálně fanoušci Chelsea ve střehu budou.

107 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 107 komentářů