Preview: Chelsea vs. Stoke

Na Boxing Day to bylo číslo dvanáct a delší sérii výher dokázal zkompletovat pouze Arsenal v sezóně 2001/02. Gunners v tomto ročníku zvítězili všech 13 posledních utkání a jedno další přidali po letní pauze. Chelsea může jednosezónní maximum vyrovnat už na Silvestra proti Stoke a je těžké si představit, že se jí to nepodaří.

Na jednu stranu proto, že forma Blues je prostě fantastická. Dvanáct vítězství doprovází skóre 28:2, přičemž gól dostal Courtois jen proti Manchesteru City a Tottenhamu. Právě stoprocentní jistota v brance je pro Chelsea v posledních zápasech klíčová, belgický gólman vytahuje každý týden dva, tři skvělé zákroky, jež jsou jazýčkem na vahách úspěchu a neúspěchu.

Proti Stoke City se navíc vrací útočník Diego Costa, pro mnohé zatím nejlepší fotbalista letošní Premier League. Spolu s ním i N’Golo Kanté, taktéž po karetním trestu. I bez nich však minulý na Boxing Day Chelsea dokázala hladce porazit Bournemouth. Chybět bude naopak dvojnásobný střelec z tohoto utkání Pedro.

Potters jsou na rozdíl od svého dnešního soupeře v prosinci v recesi. Jen na jeho začátku dokázali porazit Burnley, pak ale doma jen remizovali se Southamptonem a Leicesterem. Mnohem horší je to na stadionech soupeřů, protože Arsenal a Liverpool Stoke smetli dohromady sedmi góly. A Chelsea se do společnosti těchto těžkých vah rozhodně počítá.

Jen naši otcové a dědové si navíc pamatují moment, kdy Stoke naposled vyhrálo v lize na Stamford Bridge. Od roku 1974 tam osmkrát prohráli a třikrát remizovali. Zrovna v březnu ale na západě Londýna uhráli cennou remízu 1:1 – to ale, jak víme, byla úplně jiná Chelsea než letos.

Antonio Conte řeší při své neochotě rotovat sestavou jediný otazník – zda navrátivší Kanté vyšoupne ze středu zálohy Matiće nebo Fábregase. Stoke City nemůže počítat s vykartovaným Marcem Arnautovićem, zatímco Geoff Cameron, Marc Muniesa a Jack Butland nemůžou nastoupit vinnou různých zranění.

Zápasové menu
Premier League, 19. kolo
31. prosinec, 16:00 SEČ
Chelsea FC vs. Stoke City FC
Stamford Bridge, Londýn
TV: –

Předpokládané sestavy

Chelsea: Courtois – Azplicueta, Luiz, Cahill – Moses, Kanté, Matić (Fábregas), Alonso – Willian, Costa, Hazard

Stoke: Grant – Johnson, Shawcross, Martins Indi – Diouf, Imbula, Whelan, Pieters – Shaqiri, Allen – Walters

Tip redaktora: 2:0

109 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 109 komentářů