Chelsea 3:0 Bournemouth

Chelsea pokračuje ve vynikajících výkonech, opět udržela čisté konto a opět zvítězila. Tentokráte na Stamford Bridge porazili 3:0 Bournemouth, když se nejprve parádně trefil Pedro, ve druhém dějství pak výhru zpečetil z penalty Eden Hazard.

Utkání začalo poklidném duchu a diváci na Stamford Bridge si na první zajímavou příležitost museli počkat až do 22. minuty, kdy si Pedro navedl míč z levé strany do středu na pravačku, v nadějné pozici branku minul o více než metr. Chuť si ovšem spravil o chvilku později. Po ose Hazard – Fabregas se míč dostal až k Pedrovi, za jehož dokonalým technickým obstřelem se Artur Boruc natahoval marně.

Brzy nato mohl odpovědět Jack Wilshere, v šestnáctce dokázal přejít přes Cahilla s Alonsem, jeho křížnou ránu ale bravurně zlikvidoval Thibaut Courtois. Na druhé straně se povedla nádherná věc Edenu Hazardovi, jenž geniální rabonou zpoza šestnáctky málem přehodil Boruce, polský brankář ovšem konečky prstů míč vytáhl. Nakonec se ukázalo, že všechen vzruch je zbytečný, již předtím byl totiž pískán faul Cesca Fabregase.

Právě španělský záložník Fabregas měl na kopačce druhý gól, jeho střele z přímého kopu scházely opravdu jen centimetry. Navýšení vedení přišlo až po poločasové přestávce. Agilního Hazarda v šestnáctce docela nešikovně fauloval Simon Francis a kopala se penalta. Tu sám faulovaný chladnokrevně proměnil, Boruce poslal na opačnou stranu a Chelsea si od té chvíle v klidu hlídala dvougólový náskok.

Bournemouth se na žádný odpor dlouho nezmohl, až v 73. minutě Wilshere parádní kolmicí oslovil rozběhnutého Afobeho, brankář Courtois však předvedl bravurní zákrok a potvrdil, že v posledních týdnech góly takřka nedostává. Domácí mohli skórovat ještě několikrát, v největších příležitostech ale Moses z voleje minul a Willian trefil připraveného Boruce.

Londýňané žádné drama nepřipustili,ba naopak. V samém závěru uzavřel na konečných 3:0 znovu Pedro. Chelsea tak po dvanácté v řadě vítězí a zdá se, že ji nemůže nic zastavit.

286 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 286 komentářů