Preview: Chelsea vs. Bournemouth

Podaří se někomu zastavit zdánlivě nezastavitelný modrý stroj? Jedenáct utkání v řadě Chelsea nepoznala hořkost jakékoli ztráty a její náskok na čele se pozvolna navýšil už na 6 bodů. Delší sérii výher navíc v rámci jediné sezóny nakupil pouze Arsenal na jaře roku 2003. Bournemouth ale loni na Stamford Bridge triumfoval – povede se mu na šokující úspěch navázat?

Situace z minulé a letošní sezóny jsou však absolutně odlišné. Loni Chelsea div nebojovala o udržení v soutěži a krátce před Vánoci vyhodila manažera Josého Mourinha. Letos naopak Antonio Conte dovedl takřka k dokonalosti systém 3–4–3 a s londýnským celkem zažívá jeden z nejlepších podzimů v historii Premier League.

Souvislost s minulým ročníkem se tak prakticky nedá najít. Bournemouth jede na Stamford Bridge v roli jasného outsidera i proto, že za své sympatické umístění vděčí především domácím úspěchům – venku vyhráli z osmi zápasů pouze jedinkrát – na půdě Stoke City.

Chelsea trápí jediná věc, a to absence dvou klíčových postav základní sestavy. Nejlepší střelec Premier League Diego Costa přece jen zkompletoval pětici žlutých karet ještě před Novým rokem a utkání musí vynechat. N’Golo Kanté pak doposud nepropásl ani jednu ligovou minutu a ze stejného důvodu bude taktéž absentovat. Nutno však přiznat, že poslední zápasy šel s formou dolů a pauza by mu před náročným vánočním programem mohla jen prospět.

Při jeho nepřítomnosti tak double pivot vytvoří duo Matić – Fábregas, přičemž právě španělský záložník má na Cherries dobré vzpomínky. Poslední vzájemný souboj (1:4) na Goldsands rozhodl třemi asistencemi. I post útočníka je poměrně atraktivní, protože Michy Batshuayi se může dočkat vůbec prvního startu v Premier League základní sestavě. Pokud tedy Conte nezvolí na post falešné devítky Hazarda a vedle něj nepostaví oba rivaly na pravé křídlo Williana s Pedrem.

Bournemouth překvapivě hladce nestačil v South Coast derby na Southampton a do tradičního Boxing Daye si nepřinesl optimální náladu. Přesto se na jižním pobřeží musí objektivně radovat, jeden z outsiderů soutěže je po sedmnácti kolech desátý s luxusním sedmibodovým odstupem na sestupové příčky.

V utkání s Chelsea však bude logicky postrádat Nathana Akého, jednoho z klíčových mužů základní sestavy. Až teprve karetní trest Adama Smithe donutil manažere Eddieho Howea k tomu, aby holandského obránce dosadil do své defenzivní mozaiky, a svědčí mu to fantasticky. Aké se v šesti utkáních třikrát prosadil gólově a v obranné práci předvádí asi nejlepší výkony z celé čtyřky.

V Bournemouthu však hostuje právě z Chelsea, a nemůže tak nastoupit proti ní. Z důvodu zranění pak utkání nestihnou ani Junior Stanislas a Andrew Surman.

Zápasové menu
Premier League, 18. kolo
26. prosinec, 16:00 SEČ
Chelsea FC vs. AFC Bournemouth
Stamford Bridge, Londýn
TV: Digi Sport 1

Předpokládané sestavy

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Luiz, Cahill – Moses, Fábregas, Matić, Alonso – Pedro (Willian), Batshuayi, Hazard

Bournemouth: Boruc – Smith, Francis, Cook, Daniels – Gosling, Arter – King, Wilshere, Pugh – Wilson

Tip redaktora: 2:1

75 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 75 komentářů