Preview: Blackburn vs. Chelsea

Po srpnovém vítězství se Chelsea opět vrací do Ewood Parku a bude chtít na úspěch z ligy navázat. Tentokrát ji domácí Rovers přivítají v méně prestižnější soutěži – Carling Cupu.

Oproti zápasu v Premier League, kdy Blues vybojovali vítězství díky brankám Drogby a Lamparda, nasadí José Mourinho pravděpodobně pozměněnou sestavu – šanci by tak mohli dostat hráči, kteří obvykle sedávají na lavičce či dokonce na tribuně. U Blackburnu se však dá předpokládat, že postaví to nejsilnější, co má.

Portugalský kouč ještě před zápasem prohodil pár slov pro Chelsea TV. „Pokud nepočítáte brankáře, jsme ve velmi dobrém stavu. Před sezónou to byl problém, ale dobrá věc je, že držíme v těžkých chvílích pohromadě a výsledky naši vůli zlepšují. Nyní máme celkem dost po sobě jdoucích zápasů v různých soutěžích bez porážky a tým se krok po kroku zlepšuje.“

„Myslím, že bylo důležité dodat sebedůvěru hráčům, kterým se v úvodu moc nedařilo. Vložili jsme v ně víru a drželi je dohromady s týmem. Někdy je lepší dopřát jim psychický odpočinek tím, že jim dáte na delší chvíli volno a jsem š?astný, že jsem to tak udělal, protože vidím, jak se hráči jenom zlepšují. Nevidím nikoho duševně unaveného, nikoho, kdo potřebuje odpočinek – všichni chtějí hrát,“ rozpovídal se spokojený Mourinho na tréninkovém hřišti.

Stále mu bude chybět Carlo Cudicini, který se však možná vrátí už v sobotu, a samozřejmě i Petr Čech – branku tedy bude opět střežit Hilario, jinak je kádr Blues kompletní. Po jednozápasovém trestu se vrací John Obi Mikel a od první minuty by konečně rád nastoupil i Joe Cole. Domácím bude pravděpodobně chybět Robbie Savage, který má problém s kolenem. Otazníky visí nad Davidem Bentleym a Andre Ooijerem.

Soupisky týmů

Blackburn: Friedel, Neill, Khizanishvili, Tugay, Emerton, Bentley, Nonda, McCarthy, Pedersen, Mokoena, Jeffers, Gallagher, Ooijer, Brown, Gray, Peter, McEveley, Todd, Roberts.

Chelsea: Hilario, Ferreira, Boulahrouz, Carvalho, Terry, Bridge, A Cole, Geremi, Mikel, Makelele, Essien, Lampard, Ballack, Diarra, J Cole, Wright-Phillips, Robben, Kalou, Drogba, Shevchenko, Ma-Kalambay.

Blackburn – Chelsea
Stadion: Ewood Park
Výkop: 25.10.2006 21:00

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.