Hodnocení hráčů: Chelsea 4:0 Manchester United

© chelseafc.com

Ve velmi očekávaném zápase Chelsea s Manchesterem United a zároveň při velkém návratu José Mourinha, se domácí hráči předvedli v nejlepším možném světle a od 1. minuty nedali hostům šanci. Pedro poslal Blues do vedení hned v 1. minutě minutě po krásném centru Alonsa. Před poločasem skóre navýšil Gary Cahill. V druhém poločase se prosadili Hazard a první ligovou trefu zaznamenal Kante.

Pozitiva
Systém 3–4–3 se ukázal jako neproniknutelná tvrz pro United. Deprimovaní neustálou ztrátou míče ve středu pole je zároveň posílali do kolen individuální akce útočných hráčů jako je Pedro a Hazard.

Negativa
Těžko vymýšlet co kritizovat na týmu, který předvedl svůj nejlepší výkon v sezóně. Všechny individuální chyby vzápětí někdo jiný napravil a při výjimečném okamžiku, kdy se United dostali byť jen k menší šanci vstřelit branku zase ukázal své kvality Thibaut Courtois.

Hodnocení hráčů (1–10, 10 = nejlepší. Hráči, kteří přijdou na hřiště po 70. minutě nehodnoceni)

Thibaut Courtois– 8
Neustále byl ve střehu, číhal na každý delší balón, který by mohl být nebezpečím a hned startoval z brány. Velkou koncentraci ukázal i při dvou větších šancích Manchesteru, jenž bez problémů zneškodnil.

Cesar Azpilicueta – 8
Jeho výkon se změnil k lepšímu spolu se změnou rozestavení. Vypadá to, že Cesar byl zrozen k tomu, aby hrál vzadu ve třech. V Chelsea si vyzkoušel všechny pozice v obraně a v tomto zápase byl na středním obránci téměř bezchybný.

David Luiz – 8
Kontroloval obranné pásmo domácích, byl soustředěný a autoritativní. Vzal zodpovědnost za organizaci obranné linie a vedl si opravdu skvěle.

Gary Cahill – 8
Konečně nechal své noční můry ze začátku sezóny za sebou a byl dalším, jemuž prospěla změna systému. Vstřelil rozhodující gól a udělal několik velmi dobře načasovaných zákroků a zamezil tak rozvíjejícím se akcím United.

Marco Alonso – 8
Největší šance United přišla právě z jeho strany poté co nedokázal ubránit Antonia Valenciu, ovšem upřímně jeho pas na Pedra hned v úvodu utkání rozveselil fanoušky Blues už v 1. minutě.

Victor Moses – 8
Našel naprostou rovnováhu mezi momentem k útoku a inteligencí v obranné fázi. Opravdu výjimečně udělal nějakou chybu a přidal se k ostatním výborně hrajícím spoluhráčům.

Nemanja Matic – 8
Pěkně se přizpůsobuje své nové roli, i když pořád zaostává v některých útočných rozhodnutích. Pořád jde vidět jeho touha hrát do defenzivy.

N'Golo Kante – 9
Přestože stál jen třetinu toho, co United Paul Pogba, kontroloval svého krajana od začátku až do konce. Svůj výkon završil prvním ligovým gólem.

Eden Hazard – 9
Pokud je Belgičan v náladě, tak v lize těžko najdete lepšího hráče.Udělal si z obránců United svoje hračky a jeho gól byl právě odrazem jeho talentu.

Pedro Rodriguez– 8
Ukázal sovu přítomnost už v 1. minutě, kdy svou rychlostí překonal obranu během několika vteřin. Hrozbou zůstal i nadále v průběhu celého zápasu.

Diego Costa – 8
Nemusí se v každém zápase prosadit, aby byl platným hráčem. Jeho pohyb a podpora hry byli opravdu důležité. Dokonce se nenechal ani žádným z pokusů hostů vyprovokovat, což je u Diega obdivuhodné.

Náhradníci

Nathaniel Chalobah – (Pedro,71. min) nehodnocen
Velmi dobrý na míči, ukázal svůj talent pro tvorbu hry. Ve středu pole ukázal několik rychlých inteligentních doteků a přihrávek.

Michy Batshuayi – (Hazard,78. min) nehodnocen
Vypadal velice živě, ale bohužel se mu nepodařilo žádným ze svých dalekonosných projektilů De Geu překonat.

Willian – (Costa,78. min) nehodnocen
Už toho moc nestihl posledních 10 minut měli hosté už jediný cíl – neodjet s ještě horším skórem než jaké už bylo.

Hráč zápasu: Eden Hazard

Rozhodčí: Martin Atkinson


Pro více zajímavých informací o Chelsea neváhejte navštívit naše Facebookové stránky.

161 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 161 komentářů