Co se děje s kalamitní defenzivou?

Antonio Conte je trenér, který si zakládá na dobrém bránění svého týmu. Však právě to byl jeden z klíčových faktorů, proč vyhrál tři tituly Serie A v řadě. V zadních řadách Chelsea to však zatím tak úplně nefunguje…

Když Juventus vyhrál ligu v sezoně 2011–12, inkasoval turínský klub v celém ročníku 20 gólů – zdaleka nejméně v italské nejvyšší soutěži. Když ho vyhráli v ročnících 2012–13 a 2013–14, dostali pouhých 24, respektive 23 branek – opět zdaleka nejlepší.

Na lavičce Chelsea Conte nyní sledoval, jak jeho celek inkasoval v Premier League již devět gólů. V tomto článku se deník Daily Mail zaměřil právě na kalamitní obranu Blues…

ŽÁDNÁ ORGANIZACE!

V 56. minutě se na Emirates odehrál moment, kdy se Chelsea snažila zahrát ofsajdovou past a skončilo to příšerně, přičemž Arsenal téměř vstřelil svůj čtvrtý gól.

Gary Cahill a Branislav Ivanovič tlačili Theo Walcotta mimo hru – stejně tak N'Golo Kanté, z něhož byl rázem člen obranného kvarteta. Problém je, že David Luiz nikoli.

32milionvá posila z PSG tuto myšlenku nepochopila – a Arsenal byl rázem v další obrovské šanci.

To je pouze jeden z příkladů, kdy Chelsea v sobotu na hřišti postrádala organizaci a je to rozhodně něco, co Conte musí vyřešit.

DOSTATEČNĚ DOBRÝ BRANKÁŘ?

Dalším z momentů na Emirates byla chvíle, kdy se Thibaut Courtois rozhodl nejít si pro balon a Cahill se na svého brankáře za to značně obořil, poněvadž to Chelsea téměř dostalo do ještě větších problémů.

Není tohle ten brankář, jehož má Real Madrid jednoho dne podle předpokladů podepsat? Pokud byli jejich skauti přítomni v sobotu v severním Londýně, tak určitě nebudou ohromeni jeho nerozhodností.

Jistě, ukázal několik chytrých zákroků a pokud by nebyl v bráně, Chelsea na tom mohla být ještě hůře, ale celou dosavadní sezonu vypadá mezi tyčemi nejistě.

CAHILL VYPADÁ BEZ JTho ZTRACENĚ…

I ve věku 30 let vypadá Cahill bez svého o pět let staršího parťáka jako ztracený malý kluk.

Cahill nese vinu na prvním góle Arsenalu, kdy lelkoval s míčem tak dlouho, až ho napadající Alexis Sanchez donutil k chybě.

Svižnost Arsenalu byla rychlá, u Chelsea byla letargická. A anglický stoper byl jedním z těch, kteří nechali tým na holičkách.

On a Luiz nepůsobili jako fungující tandem, jak by tomu mělo být, a v obranném kvartetu nebyl při Terryho absenci žádný vůdce, a nejméně ze všeho od Cahilla.

…A LUIZ NENÍ JT

Utratili jste 32 milionů za stopera, na něhož měl být spoleh, že dokáže alespoň nahradit 35letého hráče. Luiz se snažil zaplnit místo po Terrym, ale neúspěšně.

Chelsea měla v létě v hledáčku jiné cíle. Chtěli Leonarda Bonucciho z Juventusu a Kalidou Koulibalyho z Neapole, ale Conte byl ponechán s tím, co má.

Ozilův gól ukázal, že Luiz není Terry.

On a Cahill si nebyli jistí, zdali vyrazit vpřed, či kdo má obsadit Ozila. A centrující Sanchez je za to potrestal.

CO DÁL?

Jak deník Daily Mail začátkem září prozradil, skauti Chelsea se začali poohlížet po tuzemském talentovaném hráči do defenzivy.

Mezi těmi, které sledují, je například Michael Keane z Burnley a Ben Gibson z Middlesbrough.

To je však myšlení spíše na budoucnost. Možná bude potřeba krátkodové řešení a Conte se to téměř jistě bude snažit vyřešit v zimním přestupovém období.

A co krajní beci? V roce 2012 byl Cesar Azpilicueta podepsán coby náhrada za dnes 32letého pravého beka Branislava Ivanoviče.

O čtyři roky později je 27letý talentovaný Azpilicueta nadále využíván nalevo.

Chelsea v létě přivedla levého beka Marcose Alonsa, ale je to dost? Opět, i na těchto postech je pravděpodobně potřeba posílit, pokud chce Chelsea konkurovat svým největším rivalům.

74 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 74 komentářů