Hodnocení hráčů: Leicester 2-4 Chelsea

Chelsea předvedla v pohárovém zápase 3. kola EFL Cupu s Leicesterem neuvěřitelnou empatii a tým Andrea Conteho dokázal otočit nepříznivý výsledek 0:2, na konečných 4:2. Úvod zápasu byl ze strany Blues žalostným představením obrany. Kombinace chyb brankáře a obrany darovala domácím dva snadné góly a zdálo se, že je rozhodnuto. Do poločasu však dokázal snížit Gary Cahill a hned po návratu z šaten srovnal nádhernou volejí Cesar Azpilicueta. V nastavení zápasu pak o výhře dvěma góly rozhodl Cesc Fabregas.

Hodnocení hráčů (1–10, 10 = nejlepší. Hráči, kteří přijdou na hřiště po 70. minutě nehodnoceni)

Asmir Begovic – 5
V den, kdy si klubová jednička Thibaut Courtois popudil fanoušky svým prohlášením o návratu do Španělska, dostal šanci Begovic, který se však zrovna nepředvedl. První gól hostům daroval a od této chyby nepůsobil zrovna dvakrát jistě.

Cesar Azpilicueta – 7
Tentokrát na právé straně obrany, aby usnadnil adaptaci Marcos Alonsovi, se kupodivu Cesarovi nezadařilo. U prvního gólu si mohl s centrem Demarai Graye poradit mnohem lépe, takto jen naprosto zmátl Begovice. Jeho vykoupení však přišlo chvíli po příchodu z šaten, kdy překrásným volejem srovnal na 2:2.

Gary Cahill – 6
V prvním poločase nepřesvědčil a ukázal, že vůdce v zadních řadách chybí. Po poločase byl součástí akce, která skončila srovnáním Azpilicuety a dostala Chelsea zpět do hry.

David Luiz – 6
Svými pasy předvedl schopnost hrát potencionálního sweepera. Jeho přihrávka na Pedra, kterému však odmávali ofsajd, měla opravdu oči. Defenzivně je to však z jeho strany pořád nepřesvědčivé a navíc si vykoledoval ještě žlutou kartu za faul na Vardyho.

Marcos Alonso – 6
Debut této 23milionové posily. Zpočátku nepůsobil dvakrát důvěryhodně, že to bude zrovna on, kdo zaplní mezeru, kterou hráči jako Filipe Luis ani Baba Rahman zaplnit nedokázali. V druhém poločase už byl jeho výkon o něco lepší, ale určitě bude potřebovat ještě trochu času, než se v Anglii usadí.

Nemanja Matic – 6
V zápase postrádal tempo. Moc ochrany své obraně neposkytl, jelikož ho Musa na pozici čísla 10 přehrával a byl neustále u míče.

Cesc Fabregas – 9
Byl vítězným faktorem a určitě tak doručil Contemu zprávu, jakou si představoval. U prvního gólu si výborně rozuměl s dvojicí Costou – Hazard a zakončil jejich krásnou kombinaci. Tohle je něco co manažer určitě nepřehlédne. Druhý gól už byl jen posledním hřebíčkem do rakve Leicesteru, když po špatně odbráněném rohu zakončoval do téměř prázdné brány.

Victor Moses – 8
Velice dobře si rozuměl s Fabregasem a způsobil Leicesteru na pravém křídle spoustu problémů. Pravděpodobně nejaktivnější z kreativních hráčů Chelsea během základní hrací doby, bohužel žádný z jeho nadějných míčů do pokutového území soupeře nedokázali spoluhráči zužitkovat.

Pedro – 6
Začal nejlepším možným způsobem, bohužel rozhodčí mu jeho gól kvůli ofsajdu neuznali. V prvních 30. minutách byl jediným hráčem, který vypadal, že chce s výsledkem něco udělat. Bohužel jak postupovala hra, vytrácel se z ní i Pedro, naštěstí se vzchopil zbytek týmu.

Ruben Loftus-Cheek – 4
Naopak Ruben byl v prvních 30. minutách absolutně neviditelný od doby, než ukázal záblesk svých schopností sovu pěknou střelou na bránu. Po přestávce jej už 67. minutě Conte vystřídal. Je škoda, že neukázal, co v něm vězí a neposunul se tak blíž ke startu v Premier League.

Michy Batshuayi – 7
Určitě byl frustrovaný z toho, že se v útočné fázi nacházel po většinu času sám. Předvedl slušný výkon a dokázal se dostat do několika velice slušných šancí. Jediná škoda je, že žádnou z nich se mu nepodařilo přetavit v gól.

Náhradníci

Diego Costa – (Loftus-Cheek, 67. min) 8
Dokázal se dostat do mnohem více šancí než Loftus-Cheek za jeho 70 minut. Byl mužem, který pozvedl celou hru Chelsea. Právě po zákroku na něj se poroučel Wasilewski předčasně do šaten.

Nathaniel Chalobah – (Batshuayi, 80 min) nehodnocen
Konečně se dostala na řadu jedna z nejzářivějších hvězdiček akademie Chelsea. Vystřídal 10 minut před koncem Batshuayie, defenzivně uzamkl střed hřiště a umožnil Fabregasovi se více vysunout.

Eden Hazard – (Pedro, 89 min) nehodnocen
Přišel na posledních pár okamžiků základní doby a byl strůjcem kombinace u prvního gólu.

Hráč zápasu: Cesc Fabregas

Rozhodčí: Madley R.