Preview: Chelsea vs. Barcelona

Je to tady! Ve středu se oči miliónů fotbalových fanoušků budou soustředit na jediné – na Stamford Bridge totiž zase jednou přijede Barca a další kolo souboje titánů tak může začít…

Od obou týmů se čekal asi lepší vstup do sezóny, hlavně co se předváděné hry týče. Katalánci už se ale hřejí na výsluní La Ligy, když o víkendu i díky dvěma gólům Ronaldinha porazili 3:1 Sevillu a před druhou Valencií mají tříbodový náskok. The Blues sice jsou za vedoucím Manchesterem United jen díky horšímu skóre, ale trápí se hlavně herně – třeba zápas v Readingu asi netřeba připomínat.

Velmi prestižní bude zápas pro našeho bývalého dlouholetého hráče Eidura Gudjohnsena, který by se díky zranění konkurenta z útoku Samuela Eto’a měl prosadit do základní sestavy. „Mám před Chelsea i před jejími fanoušky obrovský respekt, strávil jsem tam šest báječných let. Nevím, jak na mě fandové budou reagovat, ale doufám, že dobře, protože Chelsea byla součástí mého života. Nyní se však budu snažit pomoci svému nového týmu,“ prohlásil Smari. „Je to důležité utkání proti těžkému a skvěle organizovanému soupeři. I když dáte gól jako první, dokáží překvapit a vrátit se do zápasu. Musíme se opravdu dobře soustředit, využijí sebemenší chybu a zaváhání. Jsem rád, že tu můžu zase hrát.“

José Mourinho a Frank Rijkaard. To oni přiostřují již tak dost napjaté vztahy mezi oběma velkokluby. Jejich vzájemné excesy doprovázely i předchozí dva duely ve vyřazovací fázi Ligy mistrů. Při prvním setkání, ve kterém dál postoupila Chelsea, nařkl portugalský kouč svého kolegu na katalánské lavičce z toho, že o poločase prvního duelu na Nou Campu zašel za rozhodčím do kabiny a hezky mu vysvětlil, jak by to asi mělo vypadat (ve druhé polovině téhož utkání byl vyloučen Drogba). Ve druhém případě obvinila Barcelona londýnský klub z úmyslného zhoršování kvality trávníku, stejně tak už učinila i letos. Zajímavé je, že vždycky do dalších bojů postoupil ten tým, který si na něco stěžoval a také hrál první zápas venku. Oba tyto faktory by nyní hrály v neprospěch Chelsea, i když teď jde „pouze“ o boje ve skupině. Doufejme, že se tato prapodivná bilance nedodrží.

Se zapeklitou a nepříjemnou situací okolo zranění v řadách Blues jsou zajisté všichni dobře seznámeni, takže jen ve zkratce – Čech má vážné zranění a na trávník se nepodívá ještě hodně dlouho, Carlo by mohl nastoupit už o víkendu, ale zítra se mezi tři tyče postaví Hilario. Rijkaardovi dělá vrásky hlavně už výše zmiňované zranění Eto’a, ale všichni modří dobře ví, že v Eidurovi má více než slušnou náhradu. Nizozemec nemůže počítat ani se službami Bellettiho.

Všechno je tedy připraveno a nedočkaví fanoušci už odpočítávají čas zbývající do výkopu. Přát si kromě vítězství můžeme jediné – a? je to hlavně po dlouhé době pořádný fotbal.

Chelsea – Barcelona
Stadion: Stamford Bridge
Výkop: 18.10.2006 20:45

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.