Aulas: Essien na cestě do Chelsea

José Mourinho nakonec pro Chelsea podepíše i vytouženého záložníka Michaela Essiena. Dokonce i prezident Lyonu Jean-Michel Aulas prohlásil, že hráč odejde na Stamford Bridge!

Aulas nedávno prohlásil, že ukončil rozhovory s vedením Chelsea a že Essien zůstane v týmu francouzského mistra, ale nyní se zdá, že znovu mluvil se zástupci Blues, dokonce i s Abramovičem, a cena za přestup by měla být vyšší než 24 milionů liber, které Chelsea minulý rok vysázela za Didiera Drogbu.

„Doufám, že dělá dobře, však ne příliš dobře, protože z mého pohledu klub, za který v další sezoně bude hrát, má velkou šanci vyhrát Ligu mistrů," řekl Aulas pro klubovou televizi.

Dohoda dosud není kompletní a uvidíme, jestli se týmy dohodly na kompromisu, ale Lyon připustil, že utrpěl porážku ve snaze udržet Essiena i pro příští rok.

„Dělal jsem vše proto, abych ho přesvědčil, aby zůstal v klubu, ale marně. Bude to pro tým velká ztráta," řekl Aulas.

„Odvedl jsem hodně práce, mluvil jsem s ostatním personálem a řekli mi, že mám nechat Essiena jít."

Cena za Essiena byla nastavena na 31 milionů liber + záložníka Tiaga, ale týmy se nakonec dohodnou na kompromisu a Aulas připustil, že odchod Essiena je nevyhnutelný.

„Pro klub je to dobrý obchod, větší než přestup Drogby, a největší v Lyonu. Máme ještě schůzku se zástupci Chelsea, ale ta bude v podstatě pouze stvrzení dohody."

Ve Francii se hned začalo spekulovat, že cena se bude pohybovat kolem 28 miliony liber!

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.