Představení: Nový realizační tým Chelsea

Fotbalová Chelsea oficiálně prozradila složení realizačního týmu, který bude v nadcházejících sezónách pomáhat novému trenérovi klubu Antoniu Contemu. Oproti minulým ročníkům doznalo složení realizačního týmu velkých změn, do klubu se po několika letech mimo jiné vrací i dřívější brankář Chelsea Carlo Cudicini. Profil všech členů pracujících po boku Antonia Conteho naleznete v následujícím článku.

Stálicí na pozici asistenta hlavního trenéra na lavičce Chelsea je i nadále Steve Holland, který tuto funkci zastává již od roku 2011. Dalšími posilami na postu asistentů jsou Italové Angelo Alessio a Gianluca Conte. Změna přišla i na pozici fitness trenéra, tuto funkci budou nově zastávat pánové Paolo Bertelli, Julio Tous, duo nově příchozích doplní stávající fitness trenér Chris Jones. Na správnou výživu hráčů v klubu bude nově jako výživový poradce dohlížet Tiberio Ancora.

Novou posilu hlásí i role trenéra brankářů, několikaletá éra Christophe Lollichona byla ukončena, na tomto postu ho vystřídá italský trenér Gianluca Spinelli, jehož asistentem bude bývalý brankář Chelsea Henrique Hilario. Poslední tváří nově rodícího se trenérského celku je Carlo Cudicini, který bude zastávat hned 2 role, jednak bude asistentem trenéra a dále bude plnit funkci ambasadora klubu. Na krátké profily všech vyvolených Antonia Conteho se podíváme v následujících krátkých medailoncích.

Steve Holland – asistent trenéra

Tohoto muže asi netřeba příliš představovat. Pro většinu fanoušků již dobře známý Steve Holland drží svou pozici asistenta na lavičce A týmu Chelsea již od roku 2011, kdy byl jmenován asistentem tehdejšího trenéra Andrého Villase-Boase. Svou pozici v klubu udržel i za vlády trenérů Roberta Di Mattea, Rafaela Benitéze i Josého Mourinha. Steve Holland se narodil 30. 10. 1970 v anglickém Derby, kde jako hráč zkoušel své štěstí v akademii místního klubu Derby County, zde příliš neprorazil a to i díky několika vážným zraněním. Po několika neúspěšných pokusech o vrácení se na hřiště svou kariéru hráče ukončil a nastartoval svou trenérskou kariéru.

V roce 2006 dokázal získat profi trenérskou licenci a jeho první zastávkou co by trenér byl klub Crewe Alexandra, kde se věnoval místním mladíkům, následně převzal i roli trenéra prvního týmu. V roce 2009 přijal nabídku vést mladíky v Chelsea, další pomyslný vzestup přišel v roce 2011, kdy si jej jako asistenta vybral tehdejší nový kouč Chelsea André Villas-Boas, a přestože se trenéři po jeho boku střídají jako na běžícím páse, Steve Holland si svou roli drží do dnes. Za 5 let své funkce u A týmu Chelsea dokázal se svými svěřenci oslavit zisk Fa Cupu, titulu v Lize mistrů, Evropské Lize, ligovém poháru a v neposlední řadě i titul v Premier League. Kromě klubových povinností plní funkci i jako asistent trenéra anglické fotbalové reprezentace do 21 let.

Angelo Alessio – asistent trenéra

Angelo Alessio je rodákem z italského Cappacia. Před tím, než se dnes již 51-letý Angelo Alessio vrhl na kariéru trenéra, zaznamenal tento Ital velmi povedené období jako hráč. Bývalý záložník prožil svá nejlepší léta v Juventusu Turín, kde strávil 6 let, během kterých s týmem vyhrál například italský pohár nebo Pohár UEFA. Po skončení své hráčské kariéry se Angelo Alessio rozhodl přesunout z hrací plochy na trenérskou lavičku.

Své první zkušenosti na poli trenéra získal jako asistent v italské Neapoli, následně se přes kluby Imolese, Massese and Spal, dostal až do Sieny, kde zastával funkci asistenta Antonia Conteho, zde tito dva muži navázali první kontakty a jejich následné kroky pak realizovali společně. Spolu pak odešli čelit výzvě jako trenéři Juventusu Turín, kde zaznamenali obrovské úspěchy (3× mistři Serie A, 2× výhra v superpoháru či titul z italského poháru). Angelo Alessio následoval Antonia Conteho i na lavičku italské fotbalové reprezentace, nyní se připravuje na výzvu na lavičce Chelsea.

Gianluca Conte – asistent trenéra

Příjmení tohoto pána opravdu není náhodou. Giancluca Conte je mladším bratrem nového bosse Chelsea Antonia Conteho. Jako hráč začínal Gianluca se svým bratrem v italském klubu U.S. Lecce, i přes mnoho hlasů hlásajících, že právě Gianluca byl tím fotbalově talentovanějším z dua bratrů, nedokázal svůj potenciál naplnit, na rozdíl od staršího bratra Antonia, který na hráčském poli slavil nespočet úspěchů.

Těsný vztah obou bratrů deklaruje i jejich společné studium na fakultě tělesné výchovy univerzity ve Fogii. Po ukončení hráčské kariéry se Gianluca vrhl na funkci asistenta svého bratra Antonia. V Juventusu Turín, Bari či italské reprezentaci zastával funkci analytika, často je označován jako „46 – letý klíčový poradce“.

Paolo Bertelli, Julio Tous a Chris Jones – fitness trenéři

Jedním z mužů, který se bude starat o fyzickou připravenost hráčů Chelsea je profesor Paolo Bertelli, který s Antoniem Contem spolupracoval již v Juventusu Turín a následně i u italské reprezentace. Tento muž je v oblasti fitness vysoce uznávaným expertem, při svém působení v Juventusu Turín dokázal 2 roky po sobě získat ocenění v prestižní anketě „Cronometro d’Oro“, tedy v anketě, ve které hlasují všichni fitness trenéři působící v Serii A.

Kolegou v oblasti fitness bude španělský specialista profesor Julio Tous, který taktéž přichází do Chelsea z italské fotbalové reprezentace. Julio Tous se zaměřuje zejména na silové a kondiční cvičení, kterými hráčům pomáhá budovat potřebnou svalovou stránku. Jeho funkcí bude také analýza fyzických výkonů hráčů.

Stálicí realizačního týmu zaměřující se na fyzickou stránku hráčů je Chris Jones, který po vystudování na Loughborougské univerzitě, před svým nástupem do Chelsea, sbíral své první zkušenosti v rezervě jiného londýnského klubu, a to ve Fulhamu. Trenérem fitness v Chelsea se stal v roce 2009, tedy v době, kdy v klubu vládl Ital Carlo Ancelotti. Jako kondiční trenér působil i u mládežnických výběrů anglické fotbalové reprezentace do 19 a 21 let.

Tiberio Ancora – výživový poradce

Spolu s fitness trenéry bude spolupracovat Tiberio Ancora, který je specialistou na výživu a správnou stravu vrcholových sportovců. Tiberio Ancora spolupracuje s Antoniem Contem již několik let, jako výživový poradce prošel spolu s italským trenérem týmy jako Bari, Siena, Juventus Turín. Poslední zastávkou byla funkce nutričního specialisty u italské fotbalové reprezentace.

Gianluca Spinelli a Henrique Hilario – trenéři brankářů

Role Christophera Lollichona jako trenéra brankářů Chelsea se uchýlila ke konci. Trenéra, který přišel do Chelsea v roce 2007, nahradí od následující sezóny zkušený Ital Gianluca Spinelli, který nejdříve působil jako trenér brankářů v italském týmu Janov CFC, následně se přesunul do role reprezentačního trenéra brankářů národního týmu Itálie.

Druhým trenérem brankářů bude Henrique Hilario, kterého mohli fanoušci ještě před pár lety vídat jako hráče přímo na trávníku Stamford Bridge. Rodák z Portugalska přestoupil do Chelsea v roce 2006, kdy jej do klubu přivedl José Mourinho. Po příchodu plnil tento gólman funkci 3. brankáře týmu za Petrem Čechem a Carlem Cudicinim.

Jeho nasazování do zápasů tedy nebylo pravidelné, ovšem když příležitost dostal, zpravidla nezklamal, památný je například jeho výkon ze zápasu základní skupiny Ligy mistrů proti Barceloně v roce 2006, kdy skvělým výkonem v utkání, který Blues vyhráli 1:0, dokázal zastoupit zraněné kolegy Petra Čecha a Carla Cudiciniho.

Carlo Cudicini – ambasador klubu a asistent trenéra

Posledním dílkem do skládačky realizačního týmu je všem fanouškům Chelsea známý rodák z Itálie Carlo Cudicini, který v klubu strávil 10 let, během kterých s Chelsea slavil řadu úspěchů, za sezónu 2002/2003 získal dokonce i ocenění pro nejlepšího brankáře Premier League. Po příchodu Petra Čecha se z Carla Cudiciniho stala klubová dvojka na postu brankáře, přesto v klubu hrál velmi výraznou roli. V dresu Chelsea si připsal celkově 219 startů.

Nyní bude Carlo Cudicini plnit hned dvojí roli. Funkci klubového ambasadora zastával bývalý brankář Chelsea již minulý rok, kdy například reprezentoval klub při losování základních skupin Ligy mistrů 2015/2016, novou rolí je pak post asistenta trenéra Antonia Conteho, kdy bude doplňovat již výše zmíněné asistenty Angela Alessia a Gianlucu Conteho.

Fotografie celého realizačního týmu:

293 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 293 komentářů