Balada o noční můře v Readingu

Povídka od Oscara Wildea se sice jmenovala jinak, ale dnešní pozdní odpoledne se jinak nazvat nedá. Generálka na středu jak vystresovat soupeře se nepovedla, spíše se totálně zvrhla…

Analýza ve zkratce: Petr Čech a Carlo Cudicini odneseni, John Obi Mikel poslán pryč stejně jako Andre Bikey, oba týmy se trefili do konstrukce branky a o výsledku rozhodl vlastňák. Na jedno utkání trochu moc…

Normálně by se historka o Terrym v bráně mluvilo v hospodě nad pivem a všichni přítomní by se usmívali. Ale tentokráte ne, protože to má hrůzostrašné předešlé události. Nemá cenu psát o fotbalu, tady v tom utkání šlo úplně o něco jiného. O nervy, o psychické stránky jednotlivých hráčů…

22 sekund a už je zle. Petr Čech leží na trávníku mává před očima a naznačuje, že nevidí. Dostal totiž kolenem do hlavy. Majitel doličného předmětu byl Hunt, který hned obdržel žlutou kartu. Na pokyn našich doktorů se po čtyřech odplazil za brankovou čáru a na hřiště vbíhá Carlo Cudicini.

Reading se uhnal v prvním poločase. Za naši největší šanci se dá považovat hlavička Ingimarssona, která šla do břevna. Nucené střídání se objevilo i na druhé straně. Musel odejít kapitán Murty. Koketoval s tím i Paulo Ferreira po nepříjemném hlavičkovém souboji kde to donesl jeho loket. Mourinho se na něj ale zle podíval a Paulo šupajdil zpátky na hřiště…

Ingimarsson se nechtěl vzdát gólu a tak vlastňák přišel chvíli před přestávkou. Lampard si postavil míč k standardce a Ingimarsson, který převzal kapitánskou pásku, si ztečoval míč do brány sám. Rozhodčí nastavil pět minut.

V druhé půli už začali emoce kypět na všech frontách. Terry chtěl pomstít Čecha a často si vybíhal až na hrot a nešetřil rány. A pokavaď byl odpískán faul Chelsea, okamžitě vystartoval k rozhodčímu. Což už se mu přestalo líbit a Terry rudý vzteky dostal žlutou kartu.

V 62. minutě dostal druhou žlutou, tedy červenou, kartu John Obi Mikel. Snažil se dohadovat s rozhodčím v hysterickém záchvatu, naštěstí se ho ujal Drogba a odvedl ubrečené malé dítě z hrací plochy. Možná, že vyspěl jako hráč, ale ještě nepochopil, že nejde o život.

Na hřiště se ale dostal i Joe Cole což berme jako pozitivum. Joe běhá jako za starých dobrých časů a může naše řady pěkně rozhýbat. Hlavní drama se ale teprve chystalo. Reading sice tlačil, ale už mu to tolik neběhalo. Pak přišel rohový kop v nastavení. V pokutovém území to vřelo a Cudicini se snažil vyboxovat míč. Srazil se s ve vzduchu s Sonkem, dostal ramenem do obličeje a spadl z výšky na zem. A lehl, Reading útočil dál a Drogba vykopl míč z brankové čáry.

Cudicini ležel, ležel a ani se nehnul. Ležel jak mrtvola. Přiběhl Terry a proklepl mu tváře, pak jeden hráč zvedl ruku a ta zvadle klesla na zem. Přiběhli doktoři a Cudiciniho odnesli, bylo to pět minut hrůzy. Terry na sebe vzal odpovědnost a oblékl brankářský dres (protože chytající obránce Glen Johnson se nyní realizuje v Portsmouthu).

Mourinho Johnovi ve zkratce vysvětlil jak chytat a kapitán předal informace týmu. Začala sto první minuta a Terry se bál vzít míč do rukou. Pak se zeptal rozhodčího jestli může hrát rukama a hned si byl jistější. Vykopl míč a Reading se směle dal do útočení.

Hrálo se asi minutu a půl a realizační tým Chelsea si stěžoval u čtvrtého rozhodčího. Trenéry a maséry uklidňovali Wrighty s Robbenem. Jeden z pomocných trenérů byl vykázán do publika. Ale Reading hrál dál. Co třeba fair play? Po incidentu s Cudicinim nebyl ani odpískán faul. Jasné, domácím šlo o bod a o neporazitelnost, ale to byli opravdu schopní jít (skoro) přes mrtvoly?

Nejlepším mužem v našem dresu Khalid Boulahrouz. Neztrácel míče, zachovával ledový klid, hrál čistě a i svým psychickým klidem držel svůj tým. To neznamená ale, že nebránil své spoluhráče. Pěkně vystartoval, když se na zemi ocitl Joe Cole. Je možná brzo, ale jestliže se Khalid vyvaruje svých excesů, možná že bychom mohli najít aspoň osmdesáti procentního nového Williama Gallase.

Generálka na Barcelonu moc nevyšla. O to ale vůbec nejde. Hlavně aby byli v pořádku brankáři.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.