Preview: Reading vs. Chelsea

Na sobotní večer si osmé kolo Premier League přichystalo rozhodně zajímavý zápas. Do Readingu se Chelsea přijede poprat o tři body s ambiciózním týmem domácích, který si na nováčka drží pozoruhodnou bilanci – letos na svém stánku ještě neprohrál.

Modrobílí vlétli do nové sezony jako uragán a zatím si drží skvělou sedmou pozici, navíc mají stejně bodů jako další překvapení tohoto ročníku, čtvrtý Portsmouth. Chelsea je se šestnácti body na místě druhém, přesto ani zdaleka zatím nepředvádí výkony jako z loňské nebo předloňské sezóny. Pokud však získá o bod víc, než Manchester United, který se utká venku s Wiganem, může se opět posunout do čela. Ačkoliv svěřenci Josého Mourinha zatím prohráli pouze jednou a z posledních 15 možných bodů jich získali 13, je to zatím jejich nejhorší vstup do sezóny pod portugalským koučem.

Trenér domácích Steve Coppell je i přes působivou bilanci jeho svěřenců v domácích zápasech opatrný. „Nemůžete předvídat, jakou sestavu José Mourinho na hřiště pošle. Po reprezentační pauze bude muset brát ohled na to, kdo je zraněný, kdo vypadá unavený, kdo je svěží, kdo nehrál nebo kdo se zotavuje po zranění. Ale a? zvolí jakoukoliv sestavu, víte, že bude hrát sedm vítězných typů, takže individualitami se nezabývám.“

Coppell také bude postrádat minimálně pět zraněných hráčů – Dave Kitson, Sam Sodje, Peter Mate, Aaron Brown a Simon Cox jsou mimo hru a neví se, zda nastoupí Seol Ki-Hyeon. Naopak se očekává, že fit by už být měli Graeme Murty a Kevin Doyle. José Mourinho se možná nebude moc spolehnout na služby Ashleyho Colea, který si přivodil zranění v reprezentačním utkání Anglie s Chorvatskem. Stále suspendovaný je Michael Ballack.

V sestavě, kterou bude muset zvolit portugalský trenér, je tentokrát víc otazníků než obvykle. Pokud se Ashley skutečně nedá dohromady, na levém beku zaskočí spolehlivý Wayne Bridge. Ve středu řady už klasicky Terry s Carvalhem, několik možností má Mourinho pro post pravého obránce. Místo v základu by chtěli Geremi, Ferreira i Boulahrouz. Ve středu pole je situace nejkomplikovanější – opět se projevuje až zbytečný přebytek kvalitních záložníku. Uprostřed by měli hrát Lampard spolu s Makelelem a Essienem, rád by se na trávník podíval i Mikel. Návrat hodlá ohlásit Joe Cole, Robbena je na střídačce škoda a posadit v dobré formě hrajícího Shauna si může dovolit asi opravdu jenom Mourinho. V útoku se vedle Drogby postaví Sheva, který se snad dostává do formy úměrné jeho platu – v kvalifikačním zápasu Ukrajiny proti Skotsku odehrál výborný zápas korunovaný vstřelenou brankou.

Reading – Chelsea
Stadion: Madejski Stadium
Výkop: 14.10.2006 18:15
Rozhodčí: Mike Riley

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.