Ballack: Chceme odplatu

Německý záložník ve službách Chelsea Michael Ballack připustil, že při středečním zápasu Ligy mistrů proti Barceloně se Blues budou chtít katalánskému klubu pomstít za loňské vyřazení.

Dva evropští giganti se potkali vždy v předešlých dvou sezónách a nedá se říct, že by vztahy mezi nimi byly nějak růžové. Letos už Barca stihla londýnský klub obvinit z úmyslného zhoršování stavu trávníku na Stamford Bridge, který by prý hrál do modrých karet. I když Ballack při loňském vyřazení ještě v dresu Chelsea nebyl, je si dobře vědom, že The Blues se budou chtít za minulý ročník milionářské soutěže pomstít a získat pro Romana Abramoviče prestižní trofej.

„Jestli myslíme na odplatu? Absolutně. Doufám, že to zvládneme,“ řekl Němec pro El Mundo Deportivo. „Nebyl jsem tu při předchozích dvou střetnutích, takže nemůžu říct, zda to na hráče hodně doléhá. Ale nemůžete vidět větší zápas než ten mezi Chelsea a Barcelonou.“

Ačkoli Chelsea dělí od prvního Manchesteru United pouze horší skóre, zatím zdaleka nepředvádí to, čeho je schopna. Ballack věří, že proti úřadujícím evropským šampionům by výběr Josého Mourinha mohl nalézt cestu, po které by šel úspěšně dál. „Proti Barce uvidíme, zda stále postrádáme herní rytmus a zda už hrajeme jako tým. Každý hráč se v novém týmu musí zabydlet a v Chelsea, kde je tolik špičkových hráčů, je to obzvláště těžké. Není to nic víc než tohle,“ tvrdí německý reprezentant, jehož národní tým ve středu porazil Slováky na jejich hřišti vysoko 4:1.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.