Hráči Chelsea do 19 let: Mistři juniorské Ligy mistrů

Výběr hráčů Chelsea do 19 let zaznamenal jeden obrovský úspěch. Mladé naděje londýnského klubu dokázaly obhájit titul pro vítěze juniorské Ligy mistrů, když ve finále udolaly výběr Paris Saint Germain poměrem 2:1, a po právu se tak mohou pyšnit titulem obhájců této prestižní trofeje. Jak se finálové utkání vyvíjelo, a jaké ohlasy zazněly po zápase, tak na to se nyní podíváme společně v následujícím článku.

Fotbalová Chelsea vskutku nezažívá žádnou skvělou sezónu, ztráty bodů a nezdary následují další klopýtnutí, a tak se fanoušci již smířili s tím, že A tým Chelsea v aktuální sezóně žádnou díru do světa neudělá. Co se ale nepodařilo fotbalovým matadorům z A týmu, to se povedlo o něco méně známému výběru hráčů do 19 let, kteří na svou šanci zazářit v zápasech Premier League či seniorské Ligy mistrů teprve čekají. Právě tito hráči dokázali obhájit titul pro nejlepší evropský tým hráčů do 19 let, když zvítězili v mládežnické Lize mistrů – oficiálním názvem UEFA Youth League.

Fotbalisté Chelsea zahájili obhajobu této prestižní trofeje boji v základní skupině, kde se utkali s týmy FC Porto, FC Dynamo Kyjev a Maccabi Tel-Aviv FC. Mladíci Blues skupinu s přehledem ovládli, když zaznamenali 4 výhry, 2 remízy a s 15 vstřelenými brankami na kontě slavili postup z 1. místa své skupiny.

Los osmifinále přinesl našim hráčům první těžší překážku, sokem ve vyřazovací fázi soutěže byla španělská Valencia, která byla velmi nepříjemným soupeřem. Průběh samotného utkání byl velmi vyrovnaný (poměr střel 7:8 ve prospěch Valencie), oba týmy si vytvořily několik brankových šancí, přičemž obě mužstva využila po jedné ze šancí, a tak utkání po remíze 1:1 dospělo až do penaltového rozstřelu, ve kterém slavil výběr mladíků Chelsea, kteří penaltové klání vyhráli poměrem 5:3.

Po výhře nad španělskou Valencií čekal fotbalisty Blues další zajímavý soupeř, tím nebyl nikdo jiný než nizozemský Ajax Amsterdam, klub pověstný svým pravidelným přísunem fotbalových talentů na evropská hřiště. Ani utkání s Ajaxem Amsterdam nebylo žádnou jednoduchou a jednoznačnou záležitostí, i když mladíci Chelsea svého soka nakonec přestříleli.

Střeleckou převahu pak dokázali hráči v modrém přetavit v jedinou branku utkání, jež vstřelil Kyle Scott, který těsně před koncem prvního poločasu dokázal tvrdou střelou propálit brankáře soupeře. Hubené vítězství již londýnský klub udržel, a mohl tak slavit postup do semifinále.

Do semifinálových bojů postoupili hráči Chelsea, Realu Madrid, Paris Saint Germain a Anderlechtu Brusel. Mladíci Chelsea se díky losu střetli s papírově asi nejschůdnějším soupeřem Anderlechtem Brusel. Papírové předpoklady byly v zápase naplněny, naši fotbalisté vyhráli po velké převaze 3:0, přičemž svého soka přestříleli poměrem střel 15:4.

První branku vstřelil ve 21. minutě po skvělé kombinaci ve vápně soupeře Kasey Palmer. Druhý zásah do sítě Anderlechtu přišel v 56. minutě, kdy Charlie Colkett napřáhl ve vápně soupeře při náběhu z druhé vlny, a tvrdou střelou dokázal propálit vše, co mu stálo v cestě. Finální tečku za skvělým výkonem mladíků přidal Tammy Abraham, který po samostatném úniku s klidem překonal brankáře Mile Svilara.

Díky hladkému postupu se naše fotbalové naděje mohly těšit na finálové utkání, kde vyzvaly ambiciózní výběr hráčů Paris Saint Germain. Proti francouzskému klubu vyrukovali svěřenci trenéra Adriana Viveashe s formací 4–2–3–1, přičemž oproti předchozímu utkání byla zvolena o něco opatrnější taktika, kdy výběr hráčů Chelsea spíše vyčkával, s čím že to vyrukuje soupeř.

Tempo hry tedy udával spíše celek z Paříže, o jeho vyšší herní aktivitě svědčí i poměr střel 18:9 v neprospěch Chelsea. Byl to ale právě londýnský klub, který dokázal skvěle využít své šance. V 10. minutě zahrávali fotbalisté Blues rohový kop, který skončil závarem ve vápně soupeře, kde se k odraženému míči dostal obránce Fikayo Tomori, který už neměl problém dostat míč do sítě.

Soupeř se ale nevzdal bez boje, v 58. minutě se ke střele prodral útočník Yakou Meite, který krásným projektilem k tyči srovnal stav utkání. Poslední slovo ale měli mladíci Chelsea, v 61. minutě dostal skvělou přihrávku za obranu Kasey Palmer, který uprchl obraně soupeře a technickou střelou k tyči rozhodl o výhře svého týmu a tím i obhajobě evropského titulu pro naše mladíky.

Po úspěšném finálovém utkání tak mohly propuknout ohromné oslavy, jedním ze strůjců těchto úspěchů je bezpochyby trenér Adrian Viveash, který po finálovém střetnutí poskytl své bezprostřední dojmy. „Minulý rok jsme měli skvělý tým, který byl schopen střílet dostatek branek. Obhájit tuto trofej se současným mladším výběrem složeným z anglických hráčů dělá tento úspěch ještě větším. Je to odlišnější skupina hráčů oproti minulému roku, mají skvělého ducha a skvělé schopnosti v obranné fázi. Tito hráči musí být hodnoceni hrozně vysoko, protože to je skvělý úspěch.“

Mladíci Chelsea zaznamenali v 10 utkáních na evropské půdě hned 6 čistých kont, což potvrzuje slova trenéra ohledně skvělé defenzivní práci všech hráčů, kteří se do bojů zapojili. Při cestě za svým triumfem prošel tým přes řadu zajímavých soupeřů, kteří se svým pojetím hry o něco liší, jak dále dodává trenér Adrian Viveash: „Ajax Amsterdam byl asi nejlépe technicky vybaveným týmem, na druhou stranu hráči Paris Saint Germain měli jak fyzickou, tak mentální sílu ovládnout utkání různými způsoby. Byla to skvělá zkušenost pro naše hráče."

Když Paříž srovnala, očekával jsem od týmu odpověď, v takovouto chvíli potřebujete hráče s charakterem a naši svěřenci odpověděli skvěle – Kasey vstřelil skvělou branku, posledních 20 minut to bylo už jen o bránění a vykrývání prostorů. Lidé rádi mluví o útočících hráčích, kteří dokáží rozhodnout utkání, nikdo ale již nemluví o hráčích s obrannými úkoly, což je škoda, tito hráči taktéž dokáží udělat v zápase potřebný rozdíl.“

Tímto tedy chceme dodatečně pogratulovat mladým nadějím našeho klubu k tomuto skvělému úspěchu na evropské klubové scéně. Na závěr ještě vítězná finálová sestava Chelsea:

Bradley Collins – Dujon Sterling – Fikayo Tomori – Jake Clarke-Salter – Ola Aina – Charlie Colkett © – Mukhtar Ali – Jacob Maddox – Kasey Palmer (Charlie Wakefield 86) – Kyle Scott (Mason Mount 59) – Tammy Abraham.

114 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 114 komentářů