Mourinho: Zasloužená výhra

Chelsea byla po většinu utkání lepším týmem, ale dokázala se prosadit až v závěru. Přesto si José Mourinho myslí, že si jeho tým výhru plně zasloužit.

„V poločase jsem byl spokojen, líbil se mi výkon mého týmu, výsledek už byl ale horší. Svým hráčům jsem jen řekl, aby šli odhodlaně za vítězstvím,“ pronesl Mourinho. „Ve druhém poločase jsme nastřelili tyč, ale potom přišla jasná penalta a zasloužený gól. Druhá branka byla skvělá, tři body jsme si plně zasloužili.“

Frank Lampard si za poslední týdny vyslechl mnoho kritiky, ale José mu nepřestával věřit a poslal ho i na rozhodující penaltu. Snad to dnešnímu kapitánovi pomůže a jeho výkony jen pokvetou.

„Myslím, že potřebuje znát svou důležitost, že je jedním z nejlepších hráčů světa. Není důležité, aby si to uvědomil při vstřelení branky, ale spíše ve špatných chvílích.“ Přesto by se dalo říct, že Frankovi pomohla volnost v záloze, kde měl daleko více prostoru, poté co nemohl nastoupit Michael Ballack.

Velmi důležitou roli v dnešním utkání hrál i Ferreira, který dostal příležitost ve středu obrany, poté co nemohl nastoupit kapitán John Terry. „Kdybych rozhodoval o muži zápasu já, tak by to byl Paulo. Poprvé nastoupil v pozici středního obránce a odehrál solidní zápas.“

Co je s Terrym však ani samotný Mourinho netuší. „Má něco se zády, ale nikdo neví co to přesně je. Nemůže se pohybovat. Chce nastoupit do každého utkání, zvláště v derby. Nevím, zda nastoupí do dalšího utkání proti Levski Sofia. Ale výhra bez něj je velmi potěšující a pozitivní,“ zakončil José Mourinho.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.